Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
29-09-2009

30 вересня - День усиновлення

Як повідомляє Державний комітет статистики, з 2000 по 2008 роки в Україні було усиновлено 54 200 дітей. За останні три роки ситуація з усиновленням в державі кардинально змінилася, лише торік українці всиновили понад дві тисячі дітей, а закордонні родини — півтори тисячі, тоді як до 2008 року все було з точністю до навпаки. До кінця року наші громадяни візьмуть на виховання приблизно 2000 дітей. Причин для цього є декілька. 

По-перше, прийнято низку законів для підтримки родин, які збираються взяти під опіку чужу дитину. Зокрема, від 1 січня 2009 року вони отримують таку саму матеріальну виплату — як і сім’я при народженні власної дитини — понад 12 тисяч гривень, а також мають право на 56-денну відпустку. 

По-друге, протягом усього 2008 року, який був оголошений Президентом Роком національного усиновлення, Мінсім’ї пропагувало альтернативні форми виховання сиріт — прийомні родини та будинки сімейного типу, — що теж змінило ставлення суспільства до усиновлювачів. 

Президент України Віктор Ющенко підписав Указ про встановлення в Україні 30 вересня Дня усиновлення – у день Християнського свята Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. Мета — віддати належне родинам, які наважилися на такий крок, адже завдяки їм щодня майже 60 дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування «отримують» батьків. Протягом 2008 року було усиновлено 5261 дитина, у 2007 році нових батьків знайшли 5229 дітей, в 2006 - 4318. В основному дітей всиновлюють громадяни України - 3644 особи, іноземні громадяни - 1617. 

Діяльність служби у справах дітей виконавчого комітету Ковельської міської ради спрямована на створення умов реалізації права кожної дитини на виховання у сім’ї або сімейному оточенні. Батькам-усиновлювачам в цей день буде висловлена спеціальна подяка від нашої служби. 

Українцям, які хочуть усиновити дитину, треба звернутися в службу у справах дітей по місцю проживання, де нададуть їм відповідні консультації. Щоправда, усиновити хочуть переважно тих дітей, яким немає року. А от замінити батьків старшим дітям поки охочих небагато, хоча навіть у віці від 10 до 16 років дітям дуже хочеться мати родину, маму і тата. 

Дітям, які втратили родину, може допомогти кожен, хто небайдужий. Більшість пар, які прийняли у родину доньку або сина, скажуть вам, що Бог створив цих дітей саме для них. Через певний період часу, спостерігаючи за дітьми, помічаєш зовнішню схожість з батьками, які взяли їх на виховання. Адже «дитина – дзеркало родини; як у краплі води відбивається сонце, так у дітях відбивається моральна чистота матері і батька» (В.Сухомлинський). 

Якщо ви маєте бажання в серці – подарувати Нову СІМ’Ю, дитині або підлітку, які втратили своїх рідних – це тільки перший і дуже важливий крок… Розпочніть свій шлях вже сьогодні! 

Якщо у Вас виникнуть запитання, то пропоную звернутись до служби у справах дітей виконавчого комітету Ковельської міської ради за адресою: м. Ковель, вул. Незалежності, 73, каб. № 212, № 215, тел. 61724, 61727.

Начальник служби у справах дітей
Ковельського міськвиконкому Ж.В.Вельма

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa