Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
02-07-2009

Ковельський міський голова взяв участь у Всеукраїнських зборах міських і селищних голів та громадських лідерів

1 липня 2009 року у Києві відбулися Всеукраїнські збори міських і селищних голів та громадських лідерів, присвячені питанням проведення реформи виборчої системи та реформи місцевого самоврядування в Україні. Захід провів Інститут трансформації суспільства на виконання рішення міських і селищних голів, ухваленого під час круглих столів "Проведення в Україні реформи місцевого самоврядування та реформи виборчого законодавства відповідно до вимог європейської інтеграції", які проходили у січні-червні 2009 р. у всіх областях України. 


Мета заходу:
- Обговорити та затвердити параметри нової моделі виборчої системи України, яка відповідає європейським стандартам.
- Внести пропозиції до Закону України „Про вибори народних депутатів України” щодо проведення виборів до Верховної Ради України за відкритими партійними списками по виокремлених округах, згідно з Резолюцією Парламентської Асамблеї Ради Європи „Функціонування демократичних інституцій в Україні” №1549 (2007).
- Внести пропозиції до Закону України „Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів”
щодо проведення виборів до місцевих рад за мажоритарним та мажоритарно-пропорційним принципом (залежно від чисельності територіальної громади).
- Обговорити та затвердити Положення про місцеві Громадські комітети з проведення реформи виборчої системи і реформи місцевого самоврядування, розроблене Інститутом трансформації суспільства спільно з міськими та селищними головами України.
- Обговорити та затвердити текст Угоди між Всеукраїнськими зборами міських і селищних голів та громадських лідерів і кандидатами у Президенти України.
- Затвердити Комітет Всеукраїнських зборів міських і селищних голів та громадських лідерів, члени якого обрані рейтинговим голосуванням від кожної області України та АР Крим.
- Обговорити базові підходи до проведення реформи місцевого самоврядування в Україні.

Учасники заходу: міські та селищні голови, секретарі міських рад з усіх областей України; представники посольств іноземних країн в Україні, державних органів влади України, регіональних відділень Асоціації міст України та громад; лідери громадських організацій; засоби масової інформації.

Порядок денний Зборів

Питання 1: Основні параметри нової виборчої системи України відповідно до європейських стандартів

Доповідач:
Олег Соскін,
директор Інституту трансформації суспільства

Затвердження базових положень нової виборчої системи України, яка відповідає європейським стандартам

Питання 2: Створення місцевих Громадських комітетів з проведення реформи виборчої системи та реформи місцевого самоврядування в Україні

Доповідач:
Галина Чорна,
Волочиський міський голова (Хмельницька область),
член Оргкомітету Перших Всеукраїнських зборів міських і
селищних голів та громадських лідерів

Затвердження Положення про місцеві Громадські комітети з проведення реформи виборчої системи та реформи місцевого самоврядування в Україні

Питання 3: Обговорення проекту Угоди між Всеукраїнськими зборами міських і селищних голів та громадських лідерів і кандидатами у Президенти України. Визначення груп переговорників з кандидатами у Президенти України

Доповідач:
Михайло Саволюк,
Могилів-Подільський міський голова (Вінницька область),
член Оргкомітету Перших Всеукраїнських зборів міських
і селищних голів та громадських лідерів

Затвердження тексту Угоди між Всеукраїнськими зборами міських і селищних голів та громадських лідерів і кандидатами у Президенти України

Затвердження складу груп переговорників (по 3 особи для переговорів з провідними кандидатами у Президенти України)

Проект

УГОДА
між Всеукраїнськими зборами міських і селищних голів та громадських лідерів
і кандидатом у Президенти України

Усвідомлюючи необхідність негайного проведення в Україні реформи виборчої системи відповідно до Резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи „Функціонування демократичних інституцій в Україні” №1549 (квітень 2007 р.), без виконання якої неможливо подолати системну політичну кризу в Україні, а також з метою розвитку в країні демократичних засад та приведення українського законодавства у відповідність до норм європейської правової системи, Сторони домовляються про наступне:

1. Кандидат у Президенти України підтримуватиме затверджені Всеукраїнськими зборами міських і селищних голів та громадських лідерів зміни до Закону України „Про вибори народних депутатів України” щодо проведення виборів за відкритими партійними списками по виокремлених округах та Закону України „Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” щодо проведення виборів за мажоритарним та мажоритарно-пропорційним принципом.

2. Кандидат у Президенти України призначить відповідальну особу в Експертно-консультативну групу Всеукраїнських зборів міських і селищних голів та громадських лідерів з вироблення остаточного варіанту нової редакції Закону України „Про вибори народних депутатів України” щодо проведення виборів за відкритими партійними списками по виокремлених округах, Закону України „Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” та Закону України „Про відкликання народних депутатів України та депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим і місцевих рад”. Ця особа буде наділена відповідними повноваженнями від кандидата в Президенти України.

3. Кандидат у Президенти України бере на себе зобов’язання, що він та очолювана ним фракція у Верховній Раді України винесуть на обговорення чергової сесії Верховної Ради України зміни до Закону України „Про вибори народних депутатів України” щодо проведення виборів за відкритими партійними списками по виокремлених округах, та Закону України „Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів”, а також Закон України „Про відкликання народних депутатів України та депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим і місцевих рад”. Вищезазначені законодавчі акти мають бути прийняті Верховною Радою України не пізніше 10 жовтня 2009 року.

4. Кандидат у Президенти України та його представники братимуть активну участь в усіх заходах, які проводитимуть Всеукраїнські збори міських і селищних голів та громадських лідерів, з метою здійснення роз’яснювальної роботи серед широких верств населення України щодо суті нової виборчої моделі та реформи місцевого самоврядування.

5. Кандидат у Президенти України та його штаб координуватимуть свою діяльність у сфері розвитку місцевого самоврядування із Всеукраїнськими зборами міських і селищних голів та громадських лідерів.

6. Всеукраїнські збори міських і селищних голів та громадських лідерів сприятимуть формуванню позитивних відносин між кандидатом у Президенти України та місцевими громадами в Україні.
Відповідальність сторін

Якщо кандидат у Президенти України порушить домовленості, викладені в цій Угоді, то Всеукраїнські збори міських і селищних голів та громадських лідерів залишають за собою право через місцеві Громадські комітети з проведення реформи виборчої системи та реформи місцевого самоврядування проводити відповідну пропагандистсько-агітаційну роботу і роз’яснення мешканцям громад хибної позиції кандидата в Президенти України з питань реформи виборчого законодавства та місцевого самоврядування.

Угоду підписали:

Від Всеукраїнських зборів міських і селищних голів та громадських лідерів
Кандидат у Президенти України


Питання 4: Базові підходи до проведення реформи місцевого самоврядування в Україні

Доповідач:
Олег Соскін,
директор Інституту трансформації суспільства,
професор, завідувач кафедри міжнародної економіки та
підприємництва Національної академії управління

Затвердження базових підходів до проведення реформи місцевого самоврядування в Україні та винесення їх на обговорення у місцевих громадах

За результатами Зборів учасники заходу:
~ Затвердили базові положення нової виборчої системи України, яка відповідає європейським стандартам.
~ Затвердили текст Угоди між Всеукраїнськими зборами міських і селищних голів та громадських лідерів і кандидатами у Президенти України.
~ Ухвалили Резолюцію Перших Всеукраїнських зборів міських і селищних голів та громадських лідерів.
~ Окреслили подальший план дій Всеукраїнських зборів міських і селищних голів та громадських лідерів.
~ Визначили дату проведення Других Всеукраїнських зборів міських і селищних голів та громадських лідерів.

Резолюція,
ухвалена учасниками Перших Всеукраїнських зборів
міських і селищних голів та громадських лідерів,
присвячених питанням реформи виборчої системи та
реформи місцевого самоврядування в Україні


м. Київ, 1 липня 2009 року


Ми, учасники Перших Всеукраїнських зборів міських і селищних голів та громадських лідерів, присвячених питанням реформи виборчої системи та реформи місцевого самоврядування в Україні, проаналізувавши поточний стан реформування виборчої системи України, констатуємо її невідповідність європейському законодавству, що підтверджено Резолюцією Парламентської Асамблеї Ради Європи “Функціонування демократичних інституцій в Україні” № 1549 (квітень 2007 р.). Ми дійшли висновку, що Верховній Раді України, Президенту України, парламентським партіям та їх головам необхідно негайно реформувати виборчу систему України, привівши її у відповідність до вимог ПАРЄ. Вибори в Україні повинні відбуватися за відкритими партійними списками по виокремлених виборчих округах. Ми вважаємо, що без реформи виборчого законодавства подолати кланово-корпоративну модель розвитку, яка склалася в Україні, та здійснити реформу місцевого самоврядування неможливо.

З огляду на вищевикладене ми приймаємо такі рішення:

1. Розпочати з липня 2009 р. формування місцевих Громадських комітетів з проведення реформи виборчої системи та реформи місцевого самоврядування в Україні в містах та селищах України. Місцеві Громадські комітети мають бути утворені протягом
липня-вересня п.р. Діяльність місцевих Громадських комітетів відбуватиметься згідно з Положенням про місцеві Громадські комітети, розробленим Інститутом трансформації суспільства спільно з міськими і селищними головами України.

2. Затвердити текст Угоди між Всеукраїнськими зборами міських і селищних голів та громадських лідерів і кандидатами у Президенти України. На базі Комітету Всеукраїнських зборів міських і селищних голів та громадських лідерів утворити групу для проведення переговорів із провідними кандидатами у Президенти України та запропонувати їм підписати цю Угоду.

3. Скликати Другі Всеукраїнські збори міських і селищних голів та громадських лідерів, присвячені питанням реформи виборчої системи та реформи місцевого самоврядування в Україні в кінці вересня 2009 р.

4. Створити науково-експертну групу з питань підготовки змін до Закону України „Про вибори народних депутатів України” та до Закону України „Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів”, а також законопроекту „Про відкликання народних депутатів України та депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим і місцевих рад”.

Відповідальність за виконання прийнятих рішень покласти на Комітет Всеукраїнських зборів міських і селищних голів та громадських лідерів.


Учасники Перших Всеукраїнських зборів
міських і селищних голів та громадських лідерів

Учасники Всеукраїнських зборів прийняли рішення делегувати  Олега Соскіна, директора Інституту трансформації суспільства, наукового координатора Всеукраїнських зборів міських і селищних голів та громадських лідерів, на Загальні збори Асоціації міст України та громад, що відбудуться 6 липня в м. Українка, для презентації базових положень нової виборчої системи України, ухвалених Всеукраїнськими зборами. 
Захід проводився в рамках проекту «Розвиток громадянського управління в Україні: децентралізація та дерегуляція» pа програмою Матра КАП Посольства Королівства Нідерланди в Україні.

Матеріали Перших Всеукраїнських зборів міських і селищних голів та громадських лідерів будуть надруковані в науково-аналітичному журналі „Економічний часопис-ХХІ” та Всеукраїнській газеті „Місто і люди”, а також розміщені на сайтах www.soskin.info, www.ist.osp-ua.info, www.cityukraine.info

Положення про місцеві Громадські комітети з проведення реформи виборчої системи та реформи місцевого самоврядування


Пропозиції щодо зміни виборчої системи України


Резолюція, ухвалена учасниками Перших Всеукраїнських зборів міських і селищних голів та громадських лідерів, присвячених питанням реформи виборчої системи та реформи місцевого самоврядування в Україні

Угода між Всеукраїнськими зборами міських і селищних голів та громадських лідерів і кандидатом у Президенти України

Прес-служба
Інституту трансформації суспільства
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa