Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
13-03-2009

Удосконалення житлово-комунального господарства

У Ковелі роблять перші кроки з удосконалення житлово-комунального господарства. Виконавчий комітет прийняв рішення, яким зобов'язав ремонтні житлово-комунальні підприємства передати до 1 квітня внутрібудинкові мережі водо- і теплопостачання відповідно на обслуговування водоканалу та ПТМ «Ковельтепло». Це дозволить зосередити відповідальність за весь процес надання послуги замовнику за одним підприємством, поліпшити її якість. Такий досвід вже мають у Нововолинську і за словами першого заступника міського голови Юрія Єлеви, він виправдав сподівання. Аналогічні зміни, крім іншого, передбачає програма реформування житлово-комунального господарства Луцька.

У Ковелі, як, зрештою, й в інших містах, люди нарікають на роботу ЖЕКів. Мовляв, працівників там немало, квартплата теж висока, а як виникає аварійна ситуація — неможливо дочекатись спеціалістів, та й робота їхня здебільшого не задовольняє. Міська влада переконана, що із передачею внутрібудинкових мереж на часі об'єднання двох РЖКП в одне. Це дасть змогу мобілізувати фінансові, трудові, технічні ресурси для більш ефективного їх використання по підвищенню якості комунальних послуг, зниження їх собівартості.

Аби дізнатися про практику з цих питань, почути думки фахівців, міський голова Сергій Кошарук зініціював проведення у Ковелі всеукраїнського семінару, на який також запросили комунальників місцевих служб та міських жителів. Адже проблеми управління житловим фондом є актуальними не лише для влади, а й для жильців.

В обговоренні теми семінару «Удосконалення житлово-комунального господарства на муніципальному рівні, досвід міст, можливості залучення зовнішніх ресурсів, активізація громадськості» взяли участь представники влади, наукових та громадських інституцій, фахівці комунального господарства з Києва, Рівного, Львова, Луцька, Сарн, Дубно, Ковеля, Нововолинська. Всі вони переконані, що система управління житловим фондом потребує удосконалення. До цього процесу свідомо і добровільно можуть долучатися власники житла, які і повинні відповідати за його утримання. Прикладом таких громадських органів управління житлом є об'єднання співвласників багатоквартирних житлових будинків (ОСББ). Щоб покращити ситуацію на підприємствах, що надають послуги щодо утримання житла, потрібно застосувати сучасні ефективні підходи до організації праці, добору фінансових менеджерів, а також необхідно утримати на роботі відповідальних, досвідчених технічних спеціалістів.

У рамках представницького заходу відбувся «круглий стіл» за участю представників ОСББ (у Ковелі їх 17) з обміну досвідом щодо відносин з надавачами комунальних послуг. Михайло Березовчук — голова громадської організації «Спілка власників житла України» запропонував ковельчанам створити міську спілку ОСББ, яка б могла брати участь у проектах, вигравати гранди і спрямовувати кошти для розв'язання комунальних проблем.

Міськвиконком

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa