Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
23-03-2009

Прес-конференція міського голови Сергія Кошарука

23 березня відбулась прес-конференція міського голови Сергія Кошарука на тему: «Функціонування міського господарства в нинішніх економічних умовах», на якій Сергій Дмитрович поінформував журналістів про проведену роботу у 2009 році та ситуацію, що склалась в окремих галузях економіки. Зокрема, зупинившись на таких питаннях:

Бюджет За січень-лютий 2009 року бюджет міста Ковеля виконано. У міську казну надійшло коштів в сумі понад 22,5 млн.гр. Це дало можливість забезпечити в повному обсязі та вчасно виплатити заробітну плату працівникам бюджетних установ та здійснити проплати за спожиті енергоносії. Заборгованість по цих виплатах станом на 1 березня відсутня.

Міський бюджет 2009 має соціальне спрямування. Збережено основні місцеві соціальні програми: доплати до пенсій воякам ОУН-УПА, учасникам війни, що мають особливі заслуги перед Батьківщиною, реабілітованим громадянам; передбачено кошти для часткового відшкодування витрат за послуги лазні малозабезпеченим міським жителям; на допомоги із депутатського фонду ковельчанам, які потрапили в тимчасові фінансові труднощі; на виплату стипендій обдарованим учням; на видачу грошової допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування; на відпочинок та оздоровлення дітей в літній період; на безкоштовні пологи.

Ринок праці В умовах економічної кризи міською владою здійснюються заходи оперативного реагування щодо стабілізації ринку праці, проводиться моніторинг у розрізі підприємств про адміністративні відпустки, скорочений режим роботи і можливі вивільнення працівників.

Основний приріст звернень у центр зайнятості відбувся у четвертому кварталі 2008 року. У січні-лютому їх дещо поменшало. Разом з тим скоротились потреби і в робочій силі, а це спричинило навантаження на одне вивільнене робоче місце: якщо торік на початок березня на одну вакансію претендувало 4 особи, то в цьому році – 11 осіб, а це майже в 3 рази більше.

Рівень безробіття у місті Ковелі на 1 березня 2009 року – 3,4% (минулий рік 2,18%).

Ситуація щодо виплати заробітної плати Це питання постійно перебуває на контролі міської влади. Найбільше заборгували по виплатах заробітної плати своїм працівникам підприємства будівельної галузі: КП «Ковельрембуд» - понад 720 тис.грн., КП «Ковельбуд» - майже 110 тис.грн, ТзОВ «Ковельський житлово-будівельний комбінат» - 840 тис.грн., Ковельська геолого-розвідувальна експедиція - 74 тис.грн.

Комунальне господарство Удосконалення комунального господарства – один із пріоритетних напрямків роботи влади у 2009 році. Перші кроки: передача обслуговування внутрішньо-будинкових мереж гарячого і холодного водопостачання та водовідведення від РЖКП 1 та 2 до підприємств теплових мереж і управління водопровідно-каналізаційного господарства; об’єднання РЖКП 1, 2 в одне підприємство. Це дасть змогу мобілізувати фінансові, трудові, технічні ресурси для більш ефективного їх використання по підвищенню якості комунальних послуг, зниження їх собівартості. Також буде активізовано роботу щодо організації об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Ковель переміг в обласному конкурсі „Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку”.

Енергозбереження Торік Ковель став членом асоціації «Енергоефективні міста України», адже має певні доробки в галузі енергетичної політики. З 27 котелень 4 перевели на тверде паливо. У кількох встановили нові теплообмінники. Колишню залізничну котельню обладнали сучасним опалювальним устаткуванням вітчизняного виробництва – з Івано-Франківська. В інших замінюють енергоємні насоси на більш економні. На чверті теплових мереж встановлено енергозберігаючі труби. Якщо торік опалювальна площа збільшилася на 15 відсотків, то споживання енергоресурсу, навпаки, зменшилося з 22 мільйонів кубічних метрів газу до 18 мільйонів. На затвердження сесії міської ради винесено «Оптимізовану схему перспективного розвитку системи теплопостачання м.Ковеля», розроблену ЗАТ «Інститутом енергоаудиту та обліку енергоносіїв» м.Львова.

Запроваджується енергоменеджмент у бюджетній сфері - жорсткий щоденний контроль за отриманням і споживанням енергії. Згодом він буде застосований і в інших галузях міського господарства. Як показує практика, таке новаторство дозволяє економити до 10 відсотків енергоресурсів.

Бюджетні фінансування Кошти, що плануємо отримати від приватизації об’єктів комунальної власності, земельних аукціонів будуть спрямовані на реконструкцію та ремонт доріг та на будівництво (ІІІ черга) з розширенням існуючого сміттєзвалища. Пріоритетним для міста залишається реконструкція частини пологового будинку, де буде розміщено дитячу лікарню.

Соціальний захист За інформацією управління Пенсійного фонду України в м.Ковелі у січні-березні всі пенсіонери вчасно отримали пенсію.

Управлінням праці та соціального захисту населення за січень-березень нараховано і виплачено в повному обсязі всі передбачені допомоги на загальну суму понад 7,5 млн.грн. Немає заборгованості по виплатах на дітей, які знаходяться на вихованні у прийомних сім’ях та будинках сімейного типу. Профінансована сума становить понад 100 тис.грн. Всі одинокі пенсіонери та інваліди, які потребують сторонньої допомоги мають можливість її отримувати через структурні підрозділи територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян. Всього під опікою центру знаходиться більше двох тисяч громадян.


У другій частині прес-конференції Сергій Кошарук повідомив, що Ковель долучився до екологічної кампанії «Година Землі-2009», яка відбудеться о 20.30 28 березня 2009 року. 

Організатор - Всесвітній Фонд Природи (WWF) – має на меті закликати світ до реальних спільних дій у боротьбі зі зміною клімату. За задумом WWF, Година Землі повинна продемонструвати безпрецедентну солідарність світової спільноти, що звертається до лідерів держав усього світу із закликом прийняти нову домовленість щодо боротьби з глобальним потеплінням.

Люди по всьому світу вимкнуть світло та об’єднаються разом для підняття нагальної дискусії щодо майбутнього нашої планети.

Година Землі була започаткована в Сіднеї (Австралія) в 2007 році, коли 2,2 мільйона домівок та організацій вимкнули світло на одну годину. Вже через рік ця подія стала світовою екологічною ініціативою, до якої долучилося більше 100 мільйонів людей у 35 країнах світу.

О 20.30 в суботу 28 березня 2009 найвідоміші пам’ятки планети опиняться в темряві, щоб продемонструвати підтримку рішучих дій у боротьбі зі зміною клімату. Буде знеструмлена найвища у світі будівля – готель в м. Дубаї – Бурдж Дубай, найвища в Америці вежа – Вежа CN в Торонто, палац Квірінал в Римі – офіційна резиденція Президента Італійської Республіки Джорджіо Наполітано, символи Австралії – вітрила Будинку Опери в Сіднеї та символ Південної Африки – Столова гора в Кейптауні. Всі вони вимкнуть своє яскраве освітлення, щоб долучитися до Години Землі - 2009.

У цьому році до Всесвітньої Години Землі приєднується і Україна. Серед найбільших міст учасниками акції стануть Київ, Львів, Одеса, Рівне, Івано-Франківськ та Луцьк.

Ковельська міська влада запрошує громадськість підтримати проведення «Години Землі -2009». Ковель стане одним із майже 1000 міст в 80 країнах світу, які долучаться до цієї кампанії.

Ковельський міський голова відповів на запитання журналістів.

Міськвиконком

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa