Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
26-03-2009

Запровадження енергоменеджменту в будівлях бюджетних установ

Про ефективність запровадження енергоменеджменту в будівлях бюджетних установ розповіли ковельчанам посадовці Львівської та Луцької міських рад. У Ковелі теж розпочали цю роботу. У минулому році місто стало членом асоціації «Енергоефективні міста України», яка активно працює над розв'язанням проблем енергозабезпечення.

На семінар з актуального питання у Ковельський культурно-просвітницький центр прибули керівники та спеціалісти місцевої влади та бюджетної сфери. Відкриваючи його, міський голова Сергій Кошарук наголосив, аби вживати конкретних заходів із енергозбереження, маємо знати реальний стан речей і можливості стосовно енергоспоживання у кожній установі. Саме таке призначення енергоменедженту, який не потребує особливих фінансових затрат, а на практиці виправдовує себе в українських та європейських містах.

Ведучи мову про політику використання енергоджерел, виконавчий директор згаданої асоціації Анатолій Копець наголосив, що кожному місту, в тому числі і Ковелю, сьогодні потрібна політика сталого енергетичного розвитку та професійні кадри. Стосовно першого моменту, за його переконанням, у міста хороші перспективи. Адже нещодавно у Брюсселі ковельський мер став підписантом Угоди міських голів, яка дає доступ до кращих закордонних практик, відкриває можливості отримати фінансові вливання для запровадження енергозберігаючих технологій.

Енергоменеджери Львівської та Луцької міських рад Мар'яна Бохонко й Олександр Дей поділилися досвідом впровадження системи моніторингу за використанням всіх видів енергоресурсів в будівлях бюджетних установ за програмою «Енергоплан». Нині у цих містах мають детальну щомісячну інформацію щодо споживання газу, електроенергії, тепла, води по кожній бюджетній установі, знають особливо затратні об'єкти і працюють щодо поліпшення ситуації на них. На основі отриманих даних моніторингу для кожної установи встановлюються щомісячні ліміти на енергоресурси, які щомісячно фінансуються з міського бюджету. Такий підхід дозволив за рік у Львові зекономити понад 2,5 млн.грн. Заощаджені установами кошти, як матеріальна винагорода, спрямовуються їм на господарські потреби. Напрацювання львів'ян високо оцінені на європейському рівні. Грошову допомогу на здійснення енергозберігаючих заходів надав їм і американський благодійний фонд. Тож є підстави стверджувати, що практика варта наслідування та буде результативною і у Ковелі.

Енергоменеджери із Луцька, Львова, Нововолинська, Хмільника провели із відповідальними працівниками бюджетних установ Ковеля у спеціалізованій школі №3 практичні заняття у рамках комп’ютерної програми «Енергоплан».

Міськвиконком

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa