Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
19-05-2009

Прес-конференція Ковельського міського голови Сергія Кошарука

19 травня відбулась прес-конференція міського голови Сергія Кошарука, на якій він поінформував журналістів про напрацювання міської влади щодо залучення фінансових ресурсів в господарство міста та про шляхи наповнення бюджету розвитку Ковеля.

Для залучення додаткових коштів у бюджет міста визначено пріоритетні напрямки, які є привабливими для інвестування:

Комунальна сфера:

Запроваджуються нові методи і форми роботи на комунальних підприємствах міста. Зокрема, з 1 квітня внутрішньобудинкові мережі обслуговуються ПТМ «Ковельтепло» та УВКГ «Ковельський водоканал», які несуть відповідальність за весь процес надання послуг. Здійснено ряд кроків для об'єднання підприємств РЖКП-1, РЖКП-2, що дозволить ефективніше використовувати технічні та фінансові ресурси, кадровий потенціал, знизити собівартість послуг, підвищити їх якість. Міською владою розроблені заходи для забезпечення фінансово-господарської стабільності комунальних підприємств, які на сьогоднішній день працюють без збитків, своєчасно виплачують заробітну плату працівникам.

Виготовляється проект з розширення полігону твердих побутових відходів. Проблема переробки та утилізації сміття гостро стоїть у Ковелі, як і в інших великих містах України. Тому ведеться пошук інвестора для будівництва сміттєпереробного заводу, або сміттєпереробної лінії. Нещодавно у Ковелі побувала делегація фахівців зі Швеції, які зацікавились даним питанням. Вони готові вкласти кошти у будівництво такого об’єкта. Для залучення інвестицій міський голова з діловим візитом на початку травня побував в Австрії. 25 травня працівники ковельських комунальних служб відвідають наше місто-партнер Ленчну, де вивчатимуть досвід роботи своїх польських колег, зокрема функціонування сміттєпереробної лінії.

Енергетична сфера:

У Брюсселі було підписано Угоду міських голів. Це дає доступ до коштів (15 млрд. доларів), що будуть виділятись під конкретні енергозберігаючі проекти, які у вигляді чіткого, обґрунтованого плану дій потрібно подати до 10 січня 2010 року на розгляд Єврокомісії з питань енергетики і транспорту. Крім того необхідно провести повну інвентаризацію будівель, охоплених проектом. Вітчизняного досвіду у цьому питанні недостатньо. Тому доводиться спілкуватись із закордонними спеціалістами. Під час поїздки в Австрію досягнуто домовленостей з фахівцями Інституту енергетики в Дорберні, які погодились надати допомогу у підготовці плану.

У Ковелі нещодавно відбулась обласна науково-практична конференція «Шляхи підвищення енергоефективності теплозабезпечення об’єктів соціальної і комунальної сфери Волинської області». ЇЇ учасники відзначили, що місто здійснило велику роботу з енергозбереження. Три котельні переведено на тверде паливо. Встановлено програму «Енергоплан» в 5 структурних підрозділах виконавчого комітету (управління праці, управління освіти, фінансове управління, міська рада, МТМО), яка дає змогу проаналізувати споживання енергоносіїв в однотипних будівлях і виявити факти їх неефективного споживання. Це дозволить вживати конкретних заходів для поліпшення стану з енергозбереження.

Ковель є членом асоціації «Енергоефективні міста України», що дає можливість вивчати кращі практики у цій сфері. 28 травня наші працівники візьмуть участь у міжнародній конференції у Кракові із питань сталого енергетичного розвитку.

Соціальна сфера:

Відкриття муніципальної аптеки - це важливий проект, який передбачає забезпечення доступними ліками соціально незахищених городян. Є ліценція на діяльність, підготовлено приміщення в культурно-просвітницькому центрі, ведеться підбір кадрів. Знижки в цьому закладі залежатимуть від обсягів товарообігу. Надалі планується створення мережі комунальних аптек.

Ведеться робота із впровадження нещодавно розробленої програми міських пасажирських перевезень, яка передбачає вигідні умови і для перевізників, і для пасажирів. Ковель планує придбати два великих пасажирських автобуси «Богдан – 601», які курсуватимуть містом та матимуть відповідні пристосування для інвалідів.

Після реконструкції дитячого садка «Веселка» тут планується відкриття своєрідного центру для батьків та дітей у рамках реалізації програм з дошкільного виховання, етнопедагогіки.

Міська влада велику увагу приділяє написанню проектів для залучення коштів з європейських фондів. Найближчим часом буде реалізовано проект «Екологічний туризм у прикордонному регіоні Хелм - Ковель». Участь у ньому дозволить отримати майже 90 тис.грн для придбання оргтехніки Ковельській міській туристичній довідці, яка працюватиме в культурно-просвітницькому центрі.

Сергій Кошарук відповів на чисельні запитання журналістів.Міськвиконком

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa