Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
31-03-2008

Споживач не завжди почуває себе захищеним

Споживач не завжди почуває себе захищеним та задоволеним через продаж неякісних товарів, наданням послуг неналежним чином, обрахунки, некоректну поведінку працівників сфери торгівлі та послуг. З метою забезпечення державного захисту прав споживачів ще у 2002 році був утворений відділ торгівлі, побуту та захисту прав споживачів Ковельського міськвиконкому. Торік у відділ звернулось 227 громадян з питань щодо захисту їх прав як споживачів, яким було роз’яснено їх права, відповідно до Закону, надані зразки заяв та інша необхідна в кожному конкретному випадку інформація. Понад 150 громадянам відповідні консультації надані по телефону. Вже з початку 2008 року у відділ звернулось понад 50 громадян, яким надано допомогу в реалізації їх прав як споживачів. Протягом 2007 року за результатами перевірок закладів торгівлі, ресторанного господарства і сфери побуту за порушення вимог законодавства про захист прав споживачів та правил торгівлі до адміністративної відповідальності було притягнуто 16 осіб, яким сплачено понад 1,5 тис. грн. адмінштрафів, до11 суб’єктів застосовувались економічні санкції на загальну суму 1,6 тис. грн.; з початку року до амін-відповідальності притягнуто 8 осіб (836 грн. адмінштрафів), до 3 суб’єктів застосовані економічні санкції на загальну суму 1,2 тис. грн. Найбільша кількість скарг надходить з питань придбання споживачами недоброякісних електропобутової техніки, взуття, меблів та стільникових телефонів. Оскільки не всі громадяни вимагають від продавця при покупці товарів підтверджуючого документа (квитанції, чека, накладної, гарантійного талона тощо), то не завжди можуть пред’явити бракований товар та захистити себе від недобросовісного продавця чи виробника товарів (послуг). Тому в усіх випадках купівлі товару, замовлення роботи чи послуги необхідно отримати письмове підтвердження цього факту, адже відповідно до п. 11 ст. 12 Закону України “Про захист прав споживачів” “вимоги споживача розглядаються після пред’явлення споживачем розрахункового документа, а щодо товарів, на які встановлено гарантійний строк, - технічного паспорта чи іншого документа, що його замінює, з позначкою про дату продажу”. При відсутності документів, які підтверджують Вашу правоту можна використати докази свідків, але лише в суді. Споживачі за своїм вибором подають позови до суду за місцем свого проживання або за місцезнаходженням відповідача, за місцем заподіяння шкоди або за місцем виконання договору.

При задоволенні вимог споживача суд одночасно вирішує питання про відшкодування моральної (немайнової) шкоди. Споживачі звільняються від сплати державного мита за позовами, що пов’язані з порушенням їх прав.

Консультації з питань захисту прав споживачів можна отримати у Волинському обласному управлінні у справах захисту прав споживачів (м. Луцьк, вул. Ковельська, 8, тел. 72-62-33, 72-48-26) або у відділі торгівлі, побуту та захисту прав споживачів міськвиконкому (м. Ковель, вул. Незалежності, 73, каб. 305, тел. 5-38-13). Ковельський міськвиконком

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa