Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
04-02-2008

Сповна використати туристичний потенціал Ковеля [Точка зору]

Пройшовши через безлiч руйнувань, наш Ковель залишається мiстом, яке прославляє Волинь на всю Україну. Сторiнки iсторiї закарбували свої слiди в його лiтопису. Воно багате на мiсця рiзноманiтних iсторичних подiй, пов’язаних з життям видатних людей.

Сучасний Ковель по праву вважається транспортним «серцем» областi, а наш залiзничний вузол є найбiльшим в Українi. Розвиненi економiчна i соцiальна й культурна iнфракструктури, самобутня краса його паркiв i скверiв, хороший благоустрiй. Продукцiю з ковельською маркою знає вся Європа. Слави мiсту додають талановитi спортсмени, якi неодноразово ставали чемпiонами свiту i європейських змагань, вiдомi художнi колективи. Всi, хто приїжджає в наше мiсто, мають добру нагоду оглянути пам’ятки сивої давнини, споруди сьогодення, кiлькiсть яких зростає з року в рiк. Щоб бiльшало в Ковелi гостей i збiльшилося надходження коштiв до мiської казни, мiський голова Сергiй Кошарук, якому у свiй час довелося побувати в багатьох мiстах Європи i Америки, пропонує для реалiзацiї проект розвитку туризму в Ковелi. Пiдкрiплюється цей задум амбiтним планом пiдготовки мiста до Чемпiонату з футболу «Євро-2012». Реальнi можливостi для втiлення його в життя є. Останнiм часом у Ковелi розширилась мережа готелiв i закладiв торгiвлi та ресторанного господарства, якiснiшими стали їх послуги, хоч поки що вони ще не вiдповiдають рiвню європейських країн. Можливостi реалiзацiї проекту пiд умовною назвою «Ковель туристичний» рiзнi. Хотiв би викласти своє бачення виконання його намiток. х х х

На першому етапi слiд розробити декiлька туристично-пiзнавальних маршрутiв для ознайомлення з давнiм волинським мiстом. Коротко охарактеризую кожен з них, бо кожний маршрут повинен мати свiй неповторний «бренд», який має зацiкавити гостя, вiдкласти в його пам’ятi спогад на довгi роки. Перший з них можна назвати «Культурно-просвiтницьким» i проходитиме вiн по значущих мiсцях — iсторичний музей, пам’ятник нашiй землячцi Лесi Українки, пам’ятник Тарасу Шевченку в парку його iменi з мiжнародною алеєю дружби на березi рiчки Турiї.

Передбачається вiдвiдання церков у селi Вербці i Секуні, де побував Великий Кобзар, літературно-меморіального музею Лесi Українки в селi Колодяжному i урочища Нечимного, що біля Скулина, загальноосвітньої школи № 8 по вулицi Театральнiй, де колись знаходилась гiмназiя iменi росiйського царя Олександра другого, а в нiй — перший музей «Землi Ковельської» (пiзнiше там розмiщувалося управлiння Ковельської залiзницi). В цей маршрут має входити центр творчої iнтелiгенцiї в колишнiй аптецi Фрiдрiксона, музей Андроника Лазарчука, картинна галерея, бiблiотека iз зiбранням книг мiсцевих поетiв i письменникiв й ресторан «Ковель», на стiнах якого художньо вiдтворена iсторiя мiста. А завершити маршрут добре «Пiдковою щастя», пройшовши пiд якою кожен з гостей отримає частку радостi i удачi, а закоханi, торкнувшись двох сторiн пiдкови, з’єднають свої серця в мирi, щастi, злагодi на все життя. Маршрут другий називався б «Святинi Ковеля» i розпочинався вiд iсторичного музею. Затим туристи мали б змогу оглянути Свято-Воскресенський собор з мощами святого Миколая, старовинними iконами, iсторичну пам’ятку з 1505 року — Свято-Благовiщенський собор, костел святої Анни — унiкальну iсторичну пам’ятку ХVIII столiття. Для них були б запрограмованi вiдвiдини Свято-Троїцького собору, що на другому Ковелi, церков iкони Почаївської Божої Матерi та Андрiя Перво¬званного, Свято-Троїцької церкви в селi Вербці, магазину-виставки iкон i церковної атрибутики, експозицiї документiв i фотографiй покровителя ковельчан святого Анатолiя, трапезної з дегустацiєю церковних страв. Третiй маршрут може називатись «Героїчнi сторiнки iсторiї Ковеля». Проходитиме вiн по визначних мiсцях — таких, як iсторичний музей, меморiал Слави загиблим при визвлен¬нi Ковеля i парк Слави. Пам’ятна стела воїнам-«афганцям». Пам’ятна стела розстрiляним у Ковельськiй в’язницi у 1941 роцi, Братська могила на центральному кладовищi, пам’ятнi захоронення воякiв Першої та Другої свiтових воєн: полякiв, нiмцiв, австрiйцiв, пам’ятник жертвам Другої свiтової вiйни, Пам’ятного знака розстрiляним євреям на Бахiвськiй горi. В ньому слiд передбачити огляд музею зброї у вiйськовiй частинi та солдатської їдальнi з дегустацiєю солдатської кашi. Четвертим, міг би стати маршрут «Ковель iсторичний».

Розпочнеться з iсторичного музею, а далi — залiзничний вокзал, мiст через колiї, водосховище на рiчцi Турiї, Татарський брiд. Огляд «старого мiста» i його святинь з iсторiєю замку Сангушкiв, Курбського. Iсторично значимi будiвлi мiста: аптека Фрiдрiксона, полiклiнiка, школа № 8, будинок, де у свій час жив М. Пирогов, меморiал Слави, «Корчма» по вулицi Театральнiй, 18 з атрибутикою минувшини. Центр творчої iнтелiгенцiї. Ресторан «Ковель» «Пiдкова щастя» — як iсторичний i сучасний символ мiста. х х х

З вищесказаного видно, що пропозицiї реальнi i не потребують великих затрат.

Для незабутнiх вражень кожен маршрут повинен мати магiчно-привабливi мiсця i знаки. «Пiдкова щастя», дерев’янi скульптури образiв поем Лесі Українки, музей-магазин iкони, трапезна, музей зброї та меморiальнi дошки — все це пiд силу облаштувати пiдприємствам, органiзацiям i владi мiста. Наприклад, «Пiдкову щастя» може виготовити ВАТ «Ковельсiльмаш», а ковальськi вироби — приватне пiдприємство «ОлШе».

Майстри профтехучилища спроможні вiдтворити у деревi образ Лесі Українки. Вiднайшовши примiщення, церковнi служителi влаштують i трапезну, i магазин-салон iкони. Не виникне великих труднощiв з пiдготовкою екскурсоводiв — є фахiвцi i в музеї, i серед священикiв, i серед педагогiв мiста.

Транспортне забезпечення маршрутiв вирiшиться зацiкавленими пiдприємцями i орендою автобусiв. х х х

Звичайно, реалiзацiя проекту «Ковель туристичний» викличе необхiднiсть органiзацiї постiйно дiючих виставок сувенiрiв, вишивки, виробiв з скла, лози, металу мiсцевих умiльцiв. Знаковими мають стати товари з символiкою мiста, фото, книги, брошури про iсторiю мiста. Хочемо ми чи нi, але розвиток туризму привабить i бiльш вагомi iнвестицiї. Наприклад, розробка проекту i будiвництво аквапарку з сучасними готелями, ресто¬ранами. Звичайно, що цей проект має бути «прив’язаний» до очищення водоймища, яке має бути не тiльки окрасою мiста, але й екологiчно чистою зоною вiдпочинку ковельчан.


Необхiдно врахувати потребу в «зеленому туризмi», тобто в органiзацiї вiдпочинку туристiв на Свiтязi та iнших озерах Волинi. Виникне потреба знайомства з iсторичними мiсцями Луцька, Володимира-Волинського, Львова. Впевнений, що туризм пiдштовхне до ще бiльш глибокого, досконалого вивчення iсторiї рiдного краю, його традицiй, культури i духовностi.Анатолiй СЕМЕНЮК.

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa