Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
08-10-2015

Ковельський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів працюватиме за методикою Монтессорі

Проблема інвалідності дуже гостро постає перед суспільством, коли це стосується дітей. Зокрема в нашому місті та Ковельському районі налічується 580 дітей з різними вадами розумового та фізичного розвитку і ця цифра з кожним роком невпинно зростає. Діти-інваліди потребують підтримки, допомоги та розуміння.

 


Саме тому головні зусилля колективу Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів м. Ковеля концентруються на процесі комплексної соціальної реабілітації, спрямовуються на особливу дитину - її проблеми і негаразди, перші кроки і посмішку, перші слова і перший соціальний досвід, вибір майбутньої професії.


Усе це для того, аби кожна дитина з обмеженими можливостями мала шанс на повноцінне життя в суспільстві. Працівники Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів постійно впроваджують нові методики навчання та адаптації особливих дітей у суспільство.

Нещодавно Центр став переможцем у конкурсі проектів місцевих ініціатив Волинської обласної ради за напрямком: організація ефективної системи надання послуг населенню. Завдяки проекту «Особливій дитині – повноцінне життя» були придбані матеріали за методикою М. Монтессорі, вартість яких становить 50 тис. грн. (45 тис. грн. було надано з обласного бюджету і 5 тис. грн. з міського бюджету), - інформують у Ковельському міськвиконкомі.

 

 

Методика, за якою відтепер працюватимуть і у Ковелі, розроблена італійським педагогом Марією Монтессорі ще на початку 20-го століття. Нині вона успішно використовується в усьому світі. Працюючи з дітьми, Марія Монтессорі звернула увагу на те, що дітям властиве особливе мислення, яке відрізняється від мислення дорослого.Крім того, вона помітила, що дитина у своєму розвитку переживає кілька особливих періодів, коли вона більш відкрита для сприйняття інформації. «Що в дитини в руках – те у розумі», – це коротке і змістовне формулювання важливої ролі вправ на розвиток дрібної і крупної моторики. Марія Монтессорі у своїх працях називала дітей «творцями, які всотують те, що відчули». Саме тому дуже важливо забезпечити дітям можливість отримати якомога більше відчуттів.

 

 

 

Серед матеріалів, за якими фахівці Центру проводитимуть заняття з дітьми-інвалідами, розвиваючі ігри, дошки Сегена, ляльковий театр, картки Домана, карти-пазли України та світу, кубики Зайцева, настінні розвиваючі модулі, світлодіодна пісочниця (малювання піском) та ін. Усе це є ключем до навколишнього світу, завдяки якому дитина впорядковує і навчається усвідомлювати свої хаотичні і необроблені враження про навколишнє оточення.

 
Через привабливість розвиваючих іграшок дитина набуває інтересу до них, з цікавістю і радістю спілкується з матеріалом, і у неї виникає внутрішня мотивація, яка допомагає осягнути світ. Дитина з обмеженими фізичними можливостями пізнає своє тіло, удосконалює координацію очей, рук і ніг. Усе це сприяє появі все більш точних і гармонійних рухів. Робота за методикою М. Монтессорі сприяє покращенню умов проведення реабілітаційного процесу дітей з особливими потребами та їх підготовки до самостійного життя.

 

 

 

 

Про -  Ковель

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa