Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
Gobekli tepe.
     Інформація про стан перевезень пасажирів в місті перевізниками всіх форм власності
Аналіз стану міських пасажирських перевезень на сьогоднішній день дозволяє стверджувати, що в місті функціонує розгалужена мережа перевезень, яка забезпечує перевезення пасажирів між будь-якими мікрорайонами міста практично без пересадок.Станом на 01.07.2009 р. маршрутна мережа міста включає в себе 46 маршрутів, з яких 41 працює в режимі маршрутного таксі, 5 маршрутів в звичайному режимі. 

Загальна довжина маршрутної мережі міста складає понад 400 км. Пасажирські перевезення в місті здійснюють перевізники приватної форми власності, зокрема ВАТ “АТП – 10706”, ТзОВ “Галактика-Авто” та 29 підприємців– перевізників на 46 автобусних маршрутах загального користування на яких працює 82 транспортних одиниці. Вартість проїзду в автобусах, що працюють у звичайному режимі роботи становить 1 грн., відповідно в автобусах, що працюють у режимі "маршрутне таксі" 1,50 грн., вартість проїзду учнів та дітей дошкільного віку до навчально-виховних закладів становить 0,50 грн.

Організація пасажирських перевезень згідно Законів України „Про автомобільний транспорт”, Постанов Кабінету Міністрів „Про затвердження Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування”, „Про внесення змін до Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту” покладається на виконавчий комітет Ковельської міської ради. Перевізники на міських маршрутах згідно законодавства визначаються виключно на конкурсній основі.

У 2008 році відбулось 6 засідань конкурсного комітету та визначено переможців на 13 міських маршрутах. Від сплати коштів за участь в конкурсах до міського бюджету надійшли кошти в сумі 22,1 тис.грн., у 2009 році планується надходження в сумі 10,2 тис. грн.

Проведення конкурсів сприяє розвитку конкуренції, обмеженню монополізму на ринку транспортних послуг, дає можливість вибрати такого перевізника, який спроможний забезпечити належну якість обслуговування перевезень пасажирів на автобусних маршрутах загального користування. Всі транспортні засоби, які сьогодні працюють на міських маршрутах, пройшли обстеження щодо придатності забезпечувати безаварійне перевезення пасажирів, яке проводилось робочою групою з числа спеціалістів Державтоінспекції, відділу праці управління праці та соціального захисту населення, фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві, відділу економічного розвитку та зовнішніх економічних зв”язків. Крім того, ДП “Волинський експертно-технічний центр” за рахунок коштів фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві, було проведено навчання підприємців-перевізників з питань охорони праці при організації пасажирських перевезень, з видачею відповідних посвідчень.

Згідно умов договорів на перевезення пасажирів автотранспортом по місту, укладених виконавчим комітетом Ковельської міської ради з підприємцями-перевізниками, перевізники безкоштовно та бездотаційно перевозять два пасажири, які відповідно до законодавства мають право на безкоштовний проїзд. Позитивним слід відмітити і те, що у місті забезпечено роботу 7 автобусних маршрутів, які безкоштовно перевозять пасажирів пільгових категорій, на маршрутах: №1а “Льонзавод - вул. Загородня” (підприємець-перевізник Шевчик В.В.),  № 2 «Вул. Незалежності - Льонзавод» (перевізник ВАТ «АТП 10706»), № 3а “Вокзал – Сільмаш  (ч/з вул. Шевченка)” (підприємець-перевізник Євтушик А.В.), № 4 “Вокзал – Сільмаш (ч/з вул. Черняховського)” (підприємець-перевізник Бурко К.А.),   № 9 “Льнзавод - Сільмаш” (підприємець-перевізник М’якота П.І.), № 12а “Сільмаш - Вторчермет”(підприємець-перевізник Євтушик А.В.), № 17 “Сільмаш – вул. Корольова” (підприємець -перевізник Шевчик В.В.).

Значний обсяг робіт в місті проведений по утриманню в належному стані дорожнього покриття вулиць, по яких здійснюються пасажирські перевезення . В 2009 році ВАТ “Ковельське ШБУ-63”, ТзОВ «Ідея» виконувались роботи по реконструкції доріг по вулицях : Шевченка, Грушевського.  Проводився ямковий ремонт доріг силами ТзОВ “Кодет”, ВАТ “ШБУ-63”, КП “Добробут”, ТзОВ «Ідея» вулиць: Незалежності, Володимирська, Заводська,  Шевченка, Грушевського, Левицького та інші.   У місті виконуються роботи по встановленню та обслуговуванню засобів дорожнього регулювання. Проводились роботи по нанесенню вертикальної та горизонтальної розмітки по вулицях міста, пішохідних переходів, смуг напрямку руху транспортних засобів.

Для впорядкування відправлення міських автобусів, відповідно до розробленого проекту організації дорожнього руху, на Привокзальній площі було встановлено платформи (по напрямках руху). Крім цього, з метою забезпечення належного рівня обслуговування та інформованості пасажирів, було затверджено зразок трафарету зупинки громадського транспорту на автобусних маршрутах загального користування з зазначенням на ньому : найменування зупинки, номерів маршрутів, відомостей про режими роботи автобусів, найменування початкового та кінцевого пунктів маршруту (рішення виконкому від 11.09.08 р. № 450), перші такі трафарети влаштовані на зупинках „День і ніч” (вул. Незалежності) та „Ринок” (вул. Брестська).

Разом з тим, в організації міських пасажирських перевезень є ряд невирішених проблем. Через недосконалу законодавчу базу з питань територіального розмежування при здійсненні пасажирських перевезень на приміських маршрутах, по території міста курсують автобуси приміських маршрутів, замовником яких  є обласна державна адміністрація, при цьому замовником не проводиться погодження графіків і схем руху цих маршрутів із міською владою. Однак, слід відмітити, що сьогодні виконавчим комітетом проводиться певна робота по впорядкуванню відправки з Привокзальної площі автобусів приміських маршрутів та їх курсування по території міста.

Потребує покращення дорожнє покриття вулиць, по яких здійснюються міські перевезення, особливо в районі Ковеля-ІІ ( вул. Корольова, Чупринки, Рєпіна, Кривенького, Тихого ), а також  вул. Лісової, Кутузова, адже через це транспортні засоби часто виходять з ладу, що приводить до зривів виходу їх на лінію, а від цього терплять незручності пасажири.
            
В поточному році виникло питання щодо перевезенням пасажирів до дачних масивів. Протягом багатьох років перевезення пасажирів до дачних масивів „Будівельник”, „Білий налив”, „Машинобудівник”, „Калина” забезпечувало ВАТ „АТП 10706”, але у 2008 році закінчився термін дії договорів на перевезення пасажирів на маршрути № 8 “Вул. Незалежності – дачний масив “Машинобудівник” (ч/з Вокзал); № 8а “Вокзал – дачний масив “Урожай, Будівельник”; № 8б “Вокзал – дачний масив “Калина укладених виконавчим комітетом з ВАТ „АТП 10706”. Відповідно до Порядку  проведення конкурсу, який встановлює особливості процедури відбору перевізників для здійснення перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в м. Ковелі, в 2008 та в 2009 роках до початку сезону весняно-польових робіт оголошувався  конкурс маршрути № 8, №8а, № 8б, але претендентів на участь в конкурсі на ці маршрути не було.  ВАТ «АТП-10706»  також не взяли  участі в конкурсі, так як ці маршрути в основному здійснюють перевезення пільгової категорії громадян, а компенсації, які виплачувались підприємству відповідно до діючого механізму виплати компенсацій, лише частково покривали витрати понесені підприємством в результаті безкоштовного перевезення пасажирів пільгових категорій.  

Враховуючи те, що у 2009 році претендентів на участь у конкурсі до садівничих масивів не було, рішенням виконавчого комітету було призначено тимчасового перевізника ТзОВ „Бізнес - Рейс” для перевезення пасажирів до дачних масивів, але через невиконання ним умов договору і численні скарги пасажирів з ним було розірвано договір і оголошено повторно конкурс на автобусні маршрути № 8 “Вул. Незалежності – дачний масив “Машинобудівник” (ч/з Вокзал); № 8а “Вокзал – дачний масив “Урожай, Будівельник”; № 8б “Вокзал – дачний масив “Калина”.

Наступним кроком виконавчого комітету для забезпечення перевезень пасажирів до дачного масиву «Машинобудівник» було призначення тимчасового перевізника ТзОВ „Галактика - Авто на автобусному маршруті № 8 “вул. Незалежності – дачний масив “Машинобудівник” (ч/з Вокзал). Крім цього, для забезпечення перевезень пасажирів до дачних масивів «Урожай», «Будівельник» в період сезону польових робіт було внесено зміни в схему автобусного маршруту № 3а «Сільмаш –Вокзал (ч/з вул. Шевченка )» (підприємець-перевізник Євтушик А.В.) із заїздом до вищевказаних дачних масивів. Для забезпечення доїзду пасажирів до дачного масиву „Білий налив”  внесено зміни в схеми автобусних маршрутів загального користування: № 2 «Сільмаш - вул. Незалежності» (підприємець-перевізник Євтушик А.В.), № 12а «Сільмаш – Вторчермет (ч/з Вокзал)» (підприємець-перевізник Ковалик С.О.), № 12 б «Сільмаш – Вторчермет» (підприємець - перевізник Талашко В.О.). 

Перевезення пасажирів пільгових категорій, які  відповідно до законодавства мають право на безкоштовний проїзд у міському транспорті загального користування, на вищезазначених маршрутах здійснюється безкоштовно.

Щодо можливості забезпечення перевезення пасажирів до дачних масивів іншими перевізниками, то переважна більшість приватних перевізників, які здійснюють перевезення пасажирів по місту, не мають автобусів великої місткості і використовують переважно автобуси малої місткості, які  не в змозі цілком задовольнити потреби пасажирів у перевезенні як до дачних масивів, так і на інших маршрутах в «годину пік», тому з'явилася нагальна потреба у придбанні автобусів великої місткості. Щоденно на міських маршрутах курсує 82 транспортних одиниці, що негативно впливає на екологічну ситуацію, на пропускну здатність, на вартість проїзду для населення, на рентабельність маршрутів, тому необхідно вирішити питання скорочення кількості рухомого складу, що надає послуги з перевезення пасажирів автомобільним транспортом, шляхом поетапного виведення автобусів малої місткості на маршрутах з великим пасажиропотоком з заміною їх на автобуси середньої та великої місткості.
     
Одним із важливих завдань міської ради є регулювання діяльності пасажирського автомобільного транспорту, щоб забезпечити інтенсивний та оптимальний розвиток ринку транспортних послуг. Саме тому, для досягнення позитивних результатів розроблено Програму розвитку пасажирських перевезень автомобільним транспортом на міських маршрутах загального користування в м. Ковелі на 2009-2012 роки, виконання якої забезпечить найбільш ефективний розвиток транспорту міста Ковеля, сприятиме формуванню ринку послуг пасажирського транспорту загального призначення шляхом реалізації єдиної економічної, інвестиційної, науково-технічної і соціальної політики, стимулюватиме впровадження новітніх технологій перевезень, сучасних транспортних засобів, підвищення якісного рівня обслуговування населення міста пасажирськими перевезеннями, безпечними умовами роботи транспорту загального користування.
 
 
Начальник відділу економічного розвитку
та зовнішніх економічних зв’язків
 О.С.Дорошук
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa