Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
Качественный и быстрый мониторинг цен конкурентов
     РЕЛІГІЙНІ ЦЕНТРИ МІСТА
Українська Греко-Католицька Церква
Храм та монастир блаженного Миколая Чернецького 

місто Ковель вул. Олени Пчілки, 23
12 вересня 1927 року до Ковеля прибули отці-монахи Чину Найсвятішого Ізбавителя (Редемптористи), Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ). Вони прибули надавати духовну обслугу вірним УГКЦ нашого міста та довколишніх сіл. Душею місійної праці був отець Миколай Чарнецький. Спочатку Отці винайняли дім по вул. Колійовій (теп. Ветеранів), де все улаштували на мопастирський спосіб: каплиця з іконостасом, келії, трапезна, розмовниця. Крім монаших щоденних молитов, щодня для людей служилася зранку Служба Божа і ввечері Вечірня або Молебень з короткою наукою. Згодом побудували монастир і святили його у 1931 році по вул. Будивляній, 3 (теп. Винниченка).

Редемптористи кріпили український народ у Христовій вірі також в часи переслідування. Період катакомбного життя нашої Цер¬кви тривав з 1945 по 1990 рр. Всі наші єпископи і більшість священиків були ув'язнені. Єпископа Миколая Чарнецького ув'язнили в 1945 р. Він перетерпів 11 років жорстоких знущань і тортур у Сибірі. І хоча фізично редемптористи не були присутні в той час у нашому місті, однак, вони були присутні духовно. Владика Миколай і 13 Отців, які тут працювали, заносили до Господа свої молитви і складали ливну жертву свого жит¬тя за свою паству на Волині, за відродження Церкви.

І хоча воєнна хуртовина зруйнувала мо¬настир і храм св. Юрія та новітнє гоніння на Церкву Христову знівечило діло наших Отців, проте як існує Вічний Бог і Його Мудрість, так не вмирають великі Божі 3а¬думи, які Він об'являє своїм слугам: вони здійснюються в означений час з тією ж певні¬стю, як обертаються небесні світила, бо одне й друге - в руках Божих. 

На свято Покрови в 1996 році була відновлена греко-католицька парафія нашого міста.
Будівництво храму і монастиря розпочалося у липні 2003 року. Важливою подією у житті греко-католицької громади міста стало відкриття та освячення новозбудованого храму 21 листопада 2009р.
Докладнішу інформацію про церкву та монастир можна отримати на сайті: 

www.cssr-kovel.ucoz.com  
Свято –Михайлівська церква


За декілька десятків кроків від вулиці Незалежності, захистившись від мирської суєти високими деревами, на міському кладовищі постала Свято-Михайлівська святиня. 

Побудована у першій третині XX ст. у псевдоруському стилі XIX – XX ст. і відноситься до пам’яток архітектури місцевого значення. У зовнішньому вигляді будови використані модернізовані форми давньоруського зодчества XVII ст. Це - невелика цегляна споруда з п’ятьма банями. Поруч з храмом – цегляна капличка 1903 року. 

Церква пережила війни і революції, окупації, роки гонінь на віру православну. Храм в усі непрості часи виконував своє духовне призначення.


Ковельський римо-католицький костел Успіння Пресвятої Богородиці 

Неоціненний внесок у формування ковельської римо-католицької парафії святої Анни та будівництво її костелу вніс декан луцької дієцезії, пралат Людвіг Камілєвський. Він звернув увагу на старий дерев’яний костел у селі Вишеньки Рожищенського району. Як виявилось, це був єдиний у своєму роді костел на терені Волинської області. Храм Успіння Пресвятої Богородиці вирішено було розібрати і перенести до Ковеля. Праці по демонтажу костелу розпочалися 5 грудня 1994 року. У жовтні 1996 року на місці колишнього автобусного парку по вул.Вербицького піднялася найстаріша в Ковелі дерев’яна пам’ятка архітектури 1771 року - римо-католицький костел Успіння Пресвятої Богородиці. Ззовні споруда облицьована дошками, покрита гонтами з двома куполами. В об’ємному плані костел схожий на квадрат, до якого примикають ризниці, в центрі й по боках-вівтарі. Над входом влаштовані хори й орган. Ікони написані місцевою художницею Оленою Цьомик. Такий дерев’яний двовежевий костел, який датується 18-им століттям, на Волині єдиний. 12 жовтня 1996 року відбулося освячення оновленого костелу.


Церква Почаївської ікони Божої Матері
 


Розташована на вулиці Ветеранів біля Привокзальної площі. Громада церкви зареєстрована 13 листопада 1997 року. Запланована як каплиця для віруючих, що знаходяться в дорозі. Однак досить швидко стала шанованою серед православних ковельчан.


Церква Святого Апостола Андрія Первозванного
 
Андріївська церква почала діяти в роки незалежності України у приміщенні каплиці, що належала колись католикам ( зведена у XIX ст.). У роки радянської влади тут зберігалася сіль. З часом було відкрито будинок панахиди. 


     
У 1990 році управлінням у справах релігії Волинської облдержадміністрації було зареєстровано громаду апостола Андрія Первозванного, якій передано каплицю. Завдяки активності громади і священика отця Дмитра за короткий час провели реконструкцію каплиці, добудували дзвінницю, майже удвічі збільшилась площа для прихожан. Над входом, всередині, розташовані хори. Віруючих зустрічає вирізьблений іконостас на високих з позолотою царських воротах. Стіни та іконостас прикрашені сучасними іконами. Фасад з вулиці оздоблений фресками святих.Нова кам’яна споруда з гарною високою банею прикрашає вулицю Незалежності і радує ковельчан молитвами українською мовою.


Свято –Троїцький собор
 
Віруючі другого Ковеля увесь повоєнний час залишалися без свого храму. 21 грудня 1991 року після проголошення незалежності України була зареєстрована громада Свято-Троїцької церкви. Швидкими темпами розпочалось проектування храму. Через короткий час в районі вузлової лікарні та другої школи освятили місце і розпочали будівництво. На очах піднімались стіни однієї з найбільших у Ковелі церков. Прикрасила новубудову, змайстрована в старому стилі XII століття баня. У 1999 році Свято-Троїцьку церкву відвідав блаженніший Володимир, Митрополит Київський і всієї України, який освятив престол і храм. Церква прийняла прихожан світлим сяйвом нового іконостасу, розписами зі стін з-під високої бані.


Церква Введення в храм Пресвятої Богородиці
 
Письмова згадка датується кінцем XVII століття.Землі церква мала небагато. Приписана вона була до Воскресенського собору і не раз переймала на себе частину його обов’язків, адже він 5 разів переживав випробування пожежами.

Святиня вистояла під ударами Першої світової війни і революції. Ревно несла службу за часів польської окупації, але була зруйнована у роки Другої світової війни. До недавнього періоду на місці Введенської церкви стояло кілька осиротілих хрестів. У 1999 році розпочалась відбудова храму. Нині святиня є діючою


Свято-Воскресенський собор
 
Першу писемну згадку знаходимо у грамоті королеви Бони від 17 серпня 1549 року,  що за  клопотанням старости Ковельського Богдана Семашка завідувати Воскресенською соборною церквою призначається священик Олексій Трішниця. Ця древня церква мала унікальні форми і доцільну внутрішню структуру. Була вона дерев’яна з трьома банями, покрита гонтами. Окремо від церкви стояла така ж дерев’яна дзвінниця. Цінна пам’ятка української культової архітектури, на жаль, не збереглася до наших днів, була знищена пожежею. Прихожанам вдалося врятувати іконостас та церковне майно, яке вони передали Введенській церкві. На місці, де була церква, поставили невелику каплицю, оскільки через свою бідність побудувати новий храм не мали змоги..Сучасний Воскресенський собор, що знаходиться на перехресті вулиць Незалежності і Сагайдачного, зведений у 1877 році. Храм представляє собою кам’яну споруду з п’ятьма банями, що в основі мають вигляд хреста. До фасаду прибудований присінок, на фронтоні є розпис: зустріч Ісуса Христа з Марією Магдалиною після Воскресіння. Дещо більший притвор завершується масивним хрестом. Свято-Воскресенський собор і сьогодні є одним з найкрасивіших архітектурних пам’яток XIX століття у м.Ковелі.
запчасти ВАЗ дешево заказать с доставкой
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa