Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     Інформація для підприємців


Виконання заходів Програми розвитку малого підприємництва за І півріччя 2010 р.
(скачати)Шановні підприємці!

З метою упорядкування державних та адміністративних послуг шляхом ліквідації підприємств, діяльність яких не пов’язана з реалізацією завдань, покладених на органи виконавчої влади, Державний комітет з питань регуляторної політики та підприємництва звертається до підприємців з проханням повідомляти в Комітет про всі випадки надання державних, у тому числі адміністративних послуг на платній основі всіма підприємствами, установами та організаціями.

Держкомпідприємництво також закликає представників малого та середнього бізнесу взяти активну участь у подоланні корупційних явищ, що виникають при отриманні документів дозвільного характеру і негайно інформувати Державний комітет про факти здирництва та хабарництва, які здійснюють представники органів влади. 

Повідомлення надсилайте за адресою:
01011, м.Київ, вул. Арсенальна 9/11,
Державний комітет України з питань регуляторної політики та
підприємництва, e-mail: zmi@dkrp.gov.ua 24 березня 2009 року набрала чинності Постанова КМУ № 236, що була внесена Держкомпідприємництвом (опублікована у газеті «Урядовий кур’єр» від 24.03.09 № 52). Основною метою акту є роз’яснення особливостей застосування окремих норм Указу Президента України від 3 липня 1998 р. № 727 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва (у редакції Указу Президента України від 28 червня 1999 р. № 746). 

Постанова № 236 передбачає право громадян України, що здійснюють підприємницьку діяльність за межами України і не залучають до своєї діяльності найманих працівників, обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку. Ставка єдиного податку становить 200 грн., і ця незначна сума надає право легалізації суми еквівалентної 500 тис. гривень. За 200 гривень на місяць робітник, що вимушено працює за межами України, автоматично звільняється від сплати 15% податку з доходів фізичних осіб, який обов’язково сплачують громадяни України. 

Тобто, громадянам України, які працюють за межами України, надається право застосовувати спрощену систему оподаткування шляхом сплати єдиного податку за умови дотримання певних критеріїв, зокрема, така фізична особа має:
- по-перше, зареєструватися підприємцем;
- по-друге, не залучати до своєї діяльності найманих працівників та членів сім’ї, у тому числі за договорами цивільно-правового характеру;
- по-третє, дохід за календарний рік не повинен перевищувати 500 тис. гривень. 

Держкомпідприємництво наголошує, що обирати належить особисто людині – чи скористатися легалізацією, чи знехтувати можливістю, яку надає держава. Рішення про перехід на єдиний податок добровільне. 

Головною метою впровадження зазначеного механізму було виконати побажання самих трудових іммігрантів легалізувати на території нашої країни зароблені тяжкою працею за кордоном гроші. Прийняття цієї постанови стимулюватиме фізичних осіб, які працюють за межами України, до участі у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та дозволить реалізувати їх соціально-економічні права. 

Кабінет Міністрів України постановою від 21.05.09 № 502 «Про тимчасові обмеження щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності на період до 31 грудня 2010 року» (опублікована у газеті «Урядовий кур’єр від 29.05.09 № 94) постановив органам державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності до 31 грудня 2010 року: 

- тимчасово припинити проведення планових перевірок суб’єктів господарювання, крім перевірок суб’єктів господарювання, що відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України критеріїв оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності віднесені до суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику, та планових заходів державного нагляду (контролю) за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов’язкових платежів); 

- установити обмеження щодо проведення позапланових перевірок суб’єктів господарювання, крім перевірок, що проводяться за зверненнями фізичних і юридичних осіб про порушення суб’єктом господарювання вимог законодавства або за поданням суб’єктом господарювання до відповідного органу письмової заяви про проведення перевірки за його бажанням; 

- видавати суб’єктові господарювання припис про усунення протягом 30 діб виявлених порушень, підготовлений на підставі акта про проведення перевірки, якщо інший строк не передбачено законом; 

- приймати рішення про застосування до суб’єктів господарювання фінансових та адміністративних санкцій лише у разі невиконання ними протягом 30 діб від дня одержання приписів про усунення виявлених порушень (крім порушень, що неможливо усунути); 

- не застосовувати санкції за порушення, які усунуті на виконання припису. 

Постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2009 № 498 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2000 р. № 1755», яка набрала чинності з 28 травня 2009 р. (опубліковано в Урядовому кур’єрі від 28.05.2009 № 93), змінений розмір плати за видачу ліцензії, зокрема:

-  
плата за видачу ліцензії справляється у розмірі однієї мінімальної заробітної плати, якщо органом ліцензування є центральний орган виконавчої влади, або у розмірі 0,5 мінімальної заробітної плати, якщо органом ліцензування є місцевий орган виконавчої влади;

-  
плата за видачу ліцензії на виготовлення парфумерно-косметичної продукції з використанням спирту етилового справляється у розмірі 20 мінімальних заробітних плат;

-  
при цьому встановлено, що плата за видачу ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності справляється, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, що діє на момент видачі ліцензії. Згідно з пп. 52 п. 5 ст. 38 Бюджетного кодексу України розмір мінімальної заробітної плати визначається у Законі про Державний бюджет на відповідний рік. Розмір мінімальної заробітної плати на 2009 рік встановлений статтею 55 Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік»:
 

Термін дії
Розмір
Підстава
01.01.2009-31.03.2009
605 грн.
Закон України від 26.12.2008 № 835-VІ
01.04.2009-30.06.2009
625 грн.
 
01.07.2009-30.09.2009
630 грн.
 
01.10.2009-30.11.2009
650 грн.
 
 01.12.2009-             
669 грн.
 

 
Плата за видачу копій та дублікатів ліцензій та плата за переоформлення ліцензій не змінена, і становить, відповідно до Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності»:
-   за видачу копії ліцензії – один неоподаткований мінімум доходів громадян (17 грн.);
-   за переоформлення ліцензії – п’ять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 грн.);
-   за видачу дубліката ліцензії – п’ять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 грн.).З метою створення сприятливих умов для розвитку підприємництва в місті, подолання адміністративних бар'єрів, скорочення термінів отримання дозвільних документів у сфері господарської діяльності, удосконалення координації дій дозвільних органів з 01.07.2007 року в м. Ковелі розпочав роботу новий структурний підрозділ виконавчого комітету Ковельської міської ради - Дозвільний центр.
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa