Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
25-12-2013

Ковель продовжує співпрацю з містами-партнерами

З кожним роком стають тіснішими культурні стосунки між Україною та Польщею, зокрема між Ковелем та рядом міст сусідньої держави. Таке партнерство набуває особливого значення, яке базується на засадах добросусідства і довіри двох народів. Вигідне географічне розташування та близькість кордону зумовлюють активні міжнародні контакти.


Найбільше споріднених міст ковельчани мають саме у сусідній Польщі. У рамках двосторонніх угод вдалося реалізувати багато спільних ініціатив у галузях культури, туризму та спорту.


Сьогодні діють договори про співпрацю Ковеля з містами: Хелм, Бжег Дольний, Легіоново, Ленчна (Польща), Ржев (Росія), Вальсроде, Барзінгхаузен (Німеччина), Утена (Литва), Пінськ (Білорусія), Сміла, Буча (Україна),- повідомляють у Ковельському міськвиконкомі.
 

Варто зауважити, що шостий рік поспіль триває дружба навчальних закладів Ковеля та Бжега Дольного (Республіка Польща). Впродовж цього часу відбулося ряд обмінних візитів школярів. У червні нинішнього року було підписано Угоду про співпрацю між ліцеєм ім. Максиміліана Оссолінського м.Бжег Дольний та НВК «загальноосвітня школа №11-ліцей» м.Ковеля.


До слова, весною група школярів з польського міста перебувала у Ковелі, а восени наші старшокласники тиждень провели у Бжегу Дольному.


Третій рік поспіль у міжнародному фестивалі танцю «Танцююче місто» беруть участь колективи з Хелма. У травні на сцені Палацу культури виступав ансамбль джазового танцю з міста Хелма «Ballo». Його керівник Сабіна Енглот відзначила надзвичайно цікаву програму фестивалю та повідомила, що у Хелмі теж планують з часом провести подібний захід, на який неодмінно запросять ковельські хореографічні колективи.


Дружні стосунки склались між спортивним клубом міста Легіоново та міським центром «Спорт для всіх». Підписано Угоду про співпрацю.

Наші юні футболісти уже неодноразово були учасниками футбольних турнірів в місті Легіоново. У листопаді спортсмени взяли участь у чергових спортивних змаганнях, що проходили в цьому польському місті.

Спорт єднає людей. Ковельчани на День міста спостерігали за товариським матчем з футболу серед ветеранів між командами міст Ковеля та Хелма (Польща). Зустріч завершилась внічию, товариськими обіймами гравців та вдячними оплесками глядачів за яскраву гру.
 

На сьогодні налагоджено тісні зв’язки між Університетами третього віку Ковеля та Влодави. Люди старшого покоління зустрічались, як на теренах Польщі, так і в нашому місті. Ця співпраця має продовження.

Нещодавно на запрошення голови клубу сеньйорів «Злата осінь» Йозефа Здорського слухачі мистецького факультету Університету третього віку побували в місті Влодава (Польща). Старші люди двох країн знайшли чимало спільних тем для розмов, дискусій, поділились досвідом роботи своїх організацій. У ході візиту було підписано Угоду про співпрацю між клубом сеньйорів «Золота осінь» м. Влодава і Університетом третього віку м. Ковеля.
 

Однією із значимих подій співпраці Ковеля містами-партнерами стало підписання Угоди про реалізацію проекту «Ленчна і Ковель – прикордонні міста двох традицій і культур». Грант отримано у рамках третього набору програми Транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2007-2013».

Ковельчани зацікавлені у написанні проектів із своїми закордонними партнерами, що дають змогу залучити додаткові кошти для міста.

Під час його реалізації у 2014 році сторони зобов’язані провести ряд заходів. Зокрема у Ковелі відбудеться фестиваль двох культур на День Незалежності України.
 

Влітку офіційна делегація на чолі з міським головою Олегом Кіндером, перебуваючи у Барзінгхаузені, взяла участь у засіданні «круглого столу» разом із представники з Франції, Польщі та Саксонії (Німеччина). У ході розмови вирішено у другій половині 2014 року організувати спільний міжнародний молодіжний табір за фінансової підтримки ЄС.

Планується участь у майбутній зустрічі десяти молодих людей з кожного міста: Ковеля (Україна), Бжега Дольного (Польща), Мон-Сент-Еньяну (Франція), Вурцена (Саксонія) та Барзінгхаузена.


«Двадцятирічний досвід співпраці та її позитивні результати дають вагомі підстави для того, щоб партнерство Ковеля з польськими та німецькими містами переходило на новий рівень. Оскільки інтеграція України до ЄС залишається питанням актуальним, участь у запропонованому проекті є досить вигідною для розвитку партнерських стосунків між Ковелем та країнами Європи.


У Ковелі є дієві молодіжні громадські організації, активна учнівська молодь, яка може достойно представити Ковель на європейському рівні, а також використати отриманий досвід у майбутньому», - переконаний міський голова Олег Кіндер.
 

Впродовж двох десятків років не порушується давня традиція відпочинку ковельських школярів в німецьких містах-партнерах. Цьогоріч мали можливість відпочити 65 юних ковельчан: 43 школярів побували у Вальсроде, 22 - у Барзінгхаузені. Для них подорож до Німеччини - це надзвичайна подія.

Діти мешкають в родинах, їх огортають турботою і любов’ю чужі люди, проте зовсім скоро вони стають хорошими друзями та зберігають ці стосунки надовго.


На оздоровлення до Німеччини їздять діти пільгових категорій, котрі, враховуючи соціальний статус їх сімей, мабуть ніколи власним коштом не змогли б побувати за кордоном. Ініціаторами такої безкорисливої діяльності у Вальсроде є Міхаель Хааке, у Барзінгхаузені – Лілія Бішофф.

В Україні програма зустрічі молоді двох країн носила назву «Українські традиції». З делегацією зустрівся міський голова Олег Кіндер. Олег Олексійович відзначив важливість таких обмінів, що допомагають краще пізнати культуру, побут та звичаї сусідньої країни, сприяють розвиткові дружніх стосунків між містами-партнерами.

Співпраця Ковеля з містами-партнерами, які знаходяться в п’яти країнах, є перспективною, плідною та взаємовигідною. І вона матиме продовження і в наступному році.
 

Про - Ковель

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa