Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
28-11-2013

У Ковельському пологовому будинку документи позначають штампом УССР

Україна на 22-му році свого існування й досі не може позбутися радянського ярма та абревіатури УССР. Корені його не залишилися на глухому хуторі, як ви, можливо, подумали, а у державній установі, медичному закладі – пологовому будинку Ковельського міськрайонного територіального медичного об’єднання.

Тут і нині користуються штампом «Родильный дом. г. Ковель. Волынской обл. УССР», - повідомляє "Вісник & Ко".

   Про цей неординарний випадок повідомила читачка, яка мешкає у Ковельському районі. Будучи вагітною, вона здавала кров у Ковельському пологовому будинку. Коли отримала результати, їх запропонували залишити у паспорті, і поставили відповідний штамп.

  – Я й не звернула на нього уваги, – розповідає жінка. – А вдома тато захотів побачити цю офіційну відмітку – і мало не впав від подиву! Він у мене патріот нашої держави, тож довго обурювався таким невіглаством чи недоглядом адміністрації. Це ж, виходить, ми живемо не в Україні, а в «Украинской Советской Социалистической Республике»? Невже за 20 років незалежності не можна було знайти часу і коштів, щоб виготовити новий штамп України державною мовою?

   Ці логічні запитання переадресовую головному лікарю згаданого медичного закладу Тетяні Пташник.

У телефонній розмові керівник зазначила, що вперше чує про такий випадок. Ніхто з породіль ніколи не повідомляв подібного. Зауважую, що переді мною лежить копія згаданого штампу, яким читачка підтверджує свої слова.

   – А навіть якщо й так, то це не ваші проблеми, – додала, трохи нервуючи. – Хіба від того змінюється група крові, якщо штамп радянський? Це не журналістів справи, а наші.

   Ковельський пологовий будинок вважається одним з кращих у Волинській області.

Тут постійно запроваджують нові методи лікування. Місцеві медики намагаються йти в ногу з часом, та, видно, десь таки залишилися у 90-х роках. Розумію, що випадок, про який розповідаємо, дріб’язковий поряд з великими проблемами недофінансування медичної галузі, застарілим обладнанням. Та все ж і він має місце для свого вирішення.

А то смішно навіть говорити про Європу, куди ми шкандибаємо, ідентифікуючись радянським минулим. Тому й цікавлюся у Тетяни Зіновіївни, може, установі не вистачає коштів чи якісь інші проблеми заважають виготовленню сучасного штампу? І чи можна вважати правильними дані, які засвідчують ім’ям давно неіснуючої держави?

На жаль, лікар проігнорувала мої запитання. Пропоную їй перевірити правдивість моїх слів у своїх підлеглих і таки дати свою оцінку цьому неприємному інциденту. Тетяна Зіновіївна сердито зауважує, що вона працює «не в бухгалтерії, де можна сидіти на місці. А мене чекають пацієнти».

   Судячи з нашої бесіди, головний лікар не планує виправляти ситуацію. Цікаво, а якби у пологовому будинку завалявся раритетний штамп Польської Республіки зразка 1939 року, то ним би й досі користувалися? Адже від цього група крові не змінюється. Тож ковельські породіллі можуть похизуватися оригінальним перекрученням дат. Паспорт багатьом виданий у 2000-х роках, а на одній зі сторінок – штамп УССР.

Про - Ковель

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті
Продажа игровых аппаратов — одно из основных направлений работы компании KidsPlay Страна: Китай. Водолейка с монитором в обновленном дизайне. Подробнее.


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa