Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
28-05-2012

У Ковелі презентували картини Миколи Конопацького

Самодіяльний художник з села Білин Ковельського району Микола Конопацький несказанно закоханий у поліські краєвиди, котрі постійно зображає на своїх картинах. Незначну частину робіт останніх років - 46 полотен він презентував на персональній виставці «Різнобарв’я поліського краю», яка була присвячена до 60-річчя художника. Мистецький захід відбувся в одному із виставочних залів Ковельського культурно-просвітницького центру.

Волинь, автор картин вважає своєю другою Батьківщиною, адже сам родом із Житомирщини. А тут разом із сім’єю проживає вже четвертий десяток років.

Вчитель за освітою Микола Конопацький ще змалечку мріяв малювати, навіть мав до цього мистецтва певний хист, який вчасно запримітив його наставник, художник Микола Букатевич. Завдяки його слушним порадам юнак взяв до рук пензель, полотно та олійні фарби і розпочав працювати.

Микола Конопацький каже, що свої картини він творить для себе і для душі, та зображає все те, що бачать його очі, що відчуває серцем. Практично кожна з написаних ним полотен манить до себе запахом весни, подихом лісу, свіжістю лугових трав та річок, яких він так полюбляє відтворювати на полотні, танення снігу тощо. А не так давно Микола Конопацький ще й спробував себе в стилі натюрморту, портретів, зображення ікон.

Кажуть, талановита людина – талановита в усьому. Ця аксіома цілком розчинилася в Миколі Антоновичу. Але він й до сьогодні вважає себе живописцем без базової освіти, проте художники-професіонали притримуються зовсім іншої думки. Приміром, відомий скульптор та художник Валентин Данилюк переконаний, що з десяток тих полотен, які він побачив на цій персональній виставці білинського самоуки, можна сміливо виставляти в престижних галереях нашої держави, і не лише там. І той факт, що чимало полотен ювіляра зберігається в приватних колекціях у Польщі, Росії, США, Німеччини, говорить лише про одне: його роботи вже високо оцінені справжніми пошановувачами живопису.

Микола Антонович каже, що головне його покликання у житті навіть не живопис, а навчання дітей вічному, розумному, доброму. Він у місцевій школі веде уроки образотворчого мистецтва та фізичної культури, вчить своїх вихованців бачити красу природи, берегти її та бути здоровими, розвивати себе як творчо, так і фізично. Нині Микола Конопацький є керівником районного методичного об’єднання вчителів образотворчого мистецтва.

- Діти його дуже люблять, а він - їх, - ділилися думками його колеги по роботі в школі. Сьогодні шанованому автору було сказано багато теплих, щирих слів від представників влади міста та району, освітян, працівників культури та односельчан, які також приїхали на його мистецький вечір.

Пісенний подарунок привезли з рідного села Білин учасники народного самодіяльного колективу «Родина», де ювіляр є солістом. Співає в «Родині» разом із Миколою Антоновичем і його дружина Людмила Іванівна. Голосистих білинців добре знають не лише на Волині, пісні у їхньому виконанні звучали й на сцені Палацу «Україна», що у Києві.

Микола Антонович Конопацький – співає, трішки танцює, малює картини, вчителює, а ще - встигає давати лад по господарству, адже родина тримає свиней, корову, птицю, обробляє пів гектара городу. Він справжній оптиміст. Сміливо крокує по життю, знаючи, що немає такої перешкоди, з якою його родині та йому, як голові сімейства Конопацьких, не вдалося б упоратися.

Микола Антонович вважає себе щасливою людиною, адже все, про що він мріяв і чого прагнув досягти, збулося. І того ж щораз щиро бажає усім своїм краянам.

За матеріалами prokovel.com

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa