Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
03-04-2012

Несанкціоноване спалюванняе сміття та сухої рослинності городянами Ковеля

Щороку з настанням весни проводиться масове впорядкування вулиць, придорожніх смуг, присадибних ділянок, територій підприємств і організацій, індивідуальних дворів, місць масового відпочинку. Під час цих робіт жителі Ковеля спалюють сміття, залишки трав’яної рослинності та опалого листя, чим завдають значну шкоду навколишньому середовищу. Адже дим від спалювання забруднює повітря, завдає шкоду здоров’ю людей.

У виконавчому комітеті міської ради відбулась нарада, яку провів заступник міського голови Геннадій Сорока. Приводом для її скликання стало звернення депутата міської ради Тетяни Селівончик. Вона висловила занепокоєння ситуацією, що склалася в Ковелі із несанкціонованим спалюванням сміття та сухої рослинності городянами.

До неї як депутата звертаються мешканці міста з проханнями, аби відповідні служби звернули увагу і вжили заходів з недопущення спалювання сміття і трави. Найбільше забруднення атмосфери відбувається у вихідні, коли ковельчани наводять лад у своїх господарствах, прибирають території присадибних ділянок.

Як правило, палії переконані, що таким чином роблять корисну справу. Але через свою неосвіченість наражають на небезпеку здоров'я людей та суттєво погіршують стан природного довкілля, забруднюють атмосферу. Під час горіння у повітря вивільняються небезпечні канцерогенні речовини, які здатні викликати захворювання дихальних шляхів, знизити імунітет організму, загострити хронічні захворювання.

При згорянні, скажімо, поліетиленового пакету, в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини.

Сміття тліє і димить, виділяючи токсичні, шкідливі для здоров'я хімічні речовини. За самовільне спалювання сміття передбачені й суттєві штрафні санкції.

Начальник ПДПЧ-19 міста Ковеля Олександр Саламатов повідомив, що впродовж березня на території міста і району сталося 30 пожеж, 2 з яких - внаслідок спалювання людьми посуші.

Інспектор Ковельського МРВ управління Держтехнобезпеки у Волинській області Станіслав Гірук поінформував про те, що працівниками інспекції здійснюються рейди різними мікрорайонами міста з метою контролю ситуації. Були випадки складання відповідних актів, які направленні на розгляд Державної екологічної інспекції.

Начальник сектору охорони громадського порядку Ковельського МВ УМВС у Волинській області Віталій Ладчук зауважив, що створені рухомі групи правоохоронців, які також проводять рейди і ведуть роз’яснювальну роботу серед мешканців щодо недопущення самовільних підпалів сухої трави та сміття.

Держекоінспектор Володимир Романовський висловив думку щодо спільних дій усіх відповідних служб у вирішенні цієї проблеми. І хоча обов’язки щодо складання протоколів і притягнення порушників до відповідальності покладено на Держекоінспекцію у Волинській області, проте діяти треба спільно.

На нараді дано доручення відповідним службам посилити нагляд за дотриманням правил природоохоронного законодавства, впродовж вихідних провести рейди з виявлення порушників, притягнути їх до відповідальності.

Також заступник міського голови Геннадій Сорока доручив звернути увагу на проведення профілактичної та роз’яснювальної роботи серед населення, особливо серед дітей та молоді, про шкоду, яку завдає довкіллю і здоров’ю людей спалювання сміття. Окрім того, ковельчани мають знати, що чинним природоохоронним законодавством та п. 4.6.10 Правил благоустрою, забезпечення чистоти, порядку, додержання тиші в громадських місцях на території м. Ковеля, затверджених рішенням міської ради від 05.10.07 №24/2, заборонено спалювання опалого листя, сміття та інших відходів.

За такі порушення передбачена відповідальність у вигляді застосування санкцій у межах і порядку, передбачених чинних законодавством. Відповідно до ст.77-1 КУпАП випалювання стерні, луків, пасовищ, рослинності або її залишків тягне за собою накладання штрафу на громадян у сумі від 170 до 340 гривень, а на посадових осіб від 850 до 1190 гривень.

kovelrada.gov.ua

За матеріалами prokovel.com

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa