Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
02-04-2012

У Ковелі з’явився скверик Федора Одрача

Скверик Федора Одрача цієї суботи з’явився у Ковелі. Ініціаторами його створення виступило Ковельське відділення Українського Фонду Культури та Інформаційно-екологічний центр ВОУЛМГ, саджанці виділило Ковельське комунальне підприємство «Добробут». Сквер приурочено до 100-річчя від дня народження відомого українського письменника Федора Одрача, який у сорокових роках жив і працював у Ковелі.

Він був палким прихильником української незалежної держави, у роки війни змагався за неї у лавах Української Повстанської Армії, наприкінці війни за наказом командирів змушений був покинути Україну. Відтак жив в Англії, а пізніше – у Канаді. Написав близько десяти книг про життя Західного Полісся, а ще, вважають дослідники, він – автор багатьох публіцистичних статей та відозв, які загубилися у вирі війни. У Волинському видавництві «Волинська обласна друкарня» за підтримки облдержадміністрації перевидано дві його книги – Щебетун» та «На непевному грунті».

Окрім того повість «Щебетун» потрапила у Всеукраїнську програму з відновлення творчості українських письменників і вже надійшла в українські бібліотеки. Волиняни мріють про видання інших книг Одрача, спілкуються з його донькою Ермі, що мешкає у канадському місті Едмонтон. Ермі й сама добре знає літературну працю, переклала твори батька англійською мовою, тож завдяки творчості Федора Одрача про Україну й зокрема Західне Полісся знає англомовний читач.

А ось ковельчанам це всесвітньовідоме ім’я до недавнього часу залишалося за сімома замками. І лиш кілька років тому відбулися перші презентації книг, а цьогоріч й вечір, присвячений 100-річчю від дня народження письменника.

– Скверик Федора Одрача – один із найкращих подарунків місту та й самому письменнику, – вважає організатор акції Геннадій Сарапін. – Адже, щонайперше, повертає пам’ять про події минулого, визначних людей Ковельщини, а по друге, значно поліпшить екологічну ситуацію в місті, зробить відпочинок людей більш цікавим і привабливим.

Ковель, цей географічний центр Волині бореться й за увагу туристів. Відтепер один із маршрутів може пролягти й до скверика визначного письменника. Він, до речі, зростатиме на лівому березі річки Турія, якраз навпроти парку імені Тараса Шевченка, закладеному по інший бік річки, де вже зведено пам’ятник Тарасу Шевченку. З часом на іншому березі з’явиться й монумент на честь поліського щебетуна, прах якого спочиває у далекому канадському Едмонтоні.

– Наше місто багате на імена українських патріотів, які надзвичайно багато зробили для української незалежності, але й досі невідомі для сучасника, – вважають Сергій Дружинович, Раїса Марчук, Сергій Козуля, Ігор Верчук, Дмитро Ткачук, Олексій Смаль – співорганізатори і найбільш активні учасники цієї «зеленої суботи». – Щоб повернути їх імена нащадкам, зробити місто більш привабливим для туристів, ковельчани й посадили цей скверик.

У ньому зараз 200 деревець берези, клена, ясена, липи. Він сусідить з музеєм побуту і архітектури Західного Полісся, про яке так піклувався і любив писати письменник.

Цього ж дня понад п’ятдесят учасників акції, багато з яких прийшли за оголошенням чи телефонним дзвінком організаторів, на іншому березі Турії посадили ще й захисну зелену смугу.

Серед найактивніших учасників акції – Волинська федерація українського рукопашу «Гопак», Ковельська СДЮШОР, «Ніка-Сільмаш» з веслування, Волинський обласний благодійний фонд «Майбутнє Волині», Волинська обласна організація української народної партії, Ковельська станиця Волинського братства вояків ОУН-УПА імені полковника Клима Савура, члени асоціації незалежних письменників Волині імені Павла Чубинського, громадськість міста. Невдовзі, запевняють вони, у Ковелі з’явиться ще один скверик на честь всесвітньо відомого художника Андронника Лазарчука.

Сергій Цюриць,
прес-служба Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства

За матеріалами prokovel.com

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa