Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
15-03-2012

Спалювати листя та суху траву не тільки небезпечно, але й ...дорого

Інтернет-видання "Про Ковель " вже не раз підіймала тему про спалювання листя та сухої трави, та щороку навесні у Ковелі, як тільки встановлюється суха тепла погода, розпочинається насправді «пекельний» бум: палає трава на господарських угіддях, уздовж транспортних магістралей і залізничних колій, і навіть на узбіччях практично у центрі міста Нарікаючи на горе-господарів, які таким чином наводять лад, ми продовжуємо задихатися повітрям, насиченим пилом, оксидами азоту, чадним газом, важкими металами і низкою канцерогенних сполук.

Статистика демонструє невтішні факти: з початку року пожежно-рятувальні підрозділи 5 разів виїжджали ліквідовувати пожежі сухої трави, причому перший такий виїзд відбувся 4 березня 2012 року поблизу села Литовеж Іваничівського району, де виникло загорання сухої трави на площі 5 гектарів. На гасіння пожежі залучалися ПДПЧ-18, СДПЧ-5, 10 чоловік місцевого населення. Пожежу ліквідовано. Ще чотири пожежі протягом тижня виникли поблизу с. Вічині Рожищенського району та у м. Ковелі, Любомлі та с. Залісся Шацького району.

«Безперечно, недбайливі господарі за знищення довкілля будуть притягнуті до відповідальності. Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, за несанкціоноване випалювання сухої природної рослинності винні громадяни сплатять штраф від 17 до 51 гривні.

Якщо ж порушниками є посадові особи, для них сума покарання дещо вища – від 51 до 170 гривень. Та й 245-у статтю Кримінального кодексу України «Знищення або пошкодження лісових масивів», що передбачає не тільки накладання штрафу на паліїв, але й позбавлення волі, ніхто не відміняв, – коментує ситуацію перший заступник начальника ТУ МНС в області Ростислав Демчук. – Окрім того, численних матеріальних втрат зазнає рятувальна служба. Адже кожен виїзд за сигналом «тривога» - це чималі затрати людських ресурсів, а також колосальні витрати пального».

На часі – численні рейди сільськогосподарськими угіддями. Для того, щоб стабілізувати ситуацію, рятувальники об’єднають свої зусилля з працівниками екологічної інспекції, відтак палії можуть начуватися – штрафи їм гарантовано.

За матеріалами prokovel.com

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa