Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
22-02-2012

Ковельський «Добробут» планує купити сміттєсортувальну лінію

Близько 100 тисяч кубів побутового сміття на місяць - саме стільки вивозить місто з чисельністю жителів приблизно 70 тисяч чоловік на Ковельський полігон твердих побутових відходів. Нескладно підрахувати, що протягом року ця купа сміття стрімко виростає у величезну гору непотребу, яку наші комунальники щораз розрівнюють та засипають землею.
Протягом останніх років і попереднє керівництво Ковеля, і теперішнє мудрувало над тим, як з того, що лежить просто неба, можна отримати зиск, як це вже давно роблять за кордоном.

За порадою навіть зверталися до колег у Польщі. Ті, правда, порадили побудувати у Ковелі сміттєпереробний завод. Проте, як це не звучить парадоксально, з’ясувалося, що для його стабільної роботи необхідно значно більше відходів, ніж можуть дати жителі міста. Тому, поки що, задум звести такий об’єкт відклали на майбутнє та пришвидшили пошук вирішення нагального питання – розвантажити сміттєзвалище.

І ось погодились допомогти місту спеціалісти фірми «Екосорт», яка поблизу Білої Церкви Київської області вже побудувала та ввела в експлуатацію сміттєпереробний завод. Для Ковеля завод – це занадто дорого, тому у мерії пристали на пропозицію встановити хоча б мобільну сортувальну станцію, яку так охоче пропонував представник компанії «Екосорт». Чоловік щодуху переконував комунальників та керівництво міста, що вагончик на колесах, так ще можна описати смуттєсортувальну станцію, працює на електриці, тому не має шкідливих викидів у атмосферу, займає до 15 соток площі та сортує до 100 тисяч кубів побутових відходів на рік.

А ще – він уточнив, що усе відсортоване сміття, а це понад 70 відсотків від загальної маси відходів, реалізовуватимуть його працівники, а отже виручені гроші осідатимуть в кишенях фірмачів. Навіть після таких уточнюючих заяв у мерії дали добро на встановлення сортувальної лінії, оскільки головна їхня мета була якомога швидше розвантажити місцеве сміттєзвалище.

Комунальне підприємство «Добробут» облаштувало на місцевому полігоні твердих побутових відходів необхідну площадку для сортувального об’єкту. І ось уже з кінця літа минулого року мобільна сортувальна станція запрацювала. Спершу, каже головний інженер КП «Добробут» Василь Ющик, нарікань на роботу помічників-бізнесменів не було жодних, але віднедавна вони з’явилися. В’являється, що вже третій тиждень лінія простоює і вивантаження відходів проходить повз неї. Перемови з фірмачами не дали бажаних результатів.

Тоді обміркувавши усі за і проти, комунальники прийшли до єдиного висновку: викупити сортувальну лінію у власника. У «Добробуті» кажуть, що вже натякали бізнесменам про свої наміри, і ті, начебто, не проти її продати, але ще не зійшлися на кінцевій ціні. Василь Ющик уже озвучив пропозицію депутатам.

Останні погодилися подумати і запросили у головного інженера детальну інформацію щодо роботи цієї мобільної лінії. Скажімо, депутата В’ячеслава Шаву перш за все цікавить зміст підписаних договорів, зобов’язання кожної із сторін, права, обов’язки тощо. На його переконання, така співпраця двох комунальних підприємств лише шкодить інтересам місцевої громади.

Усі ці недомовки та нарікання, які виникли навколо встановлення та роботи мобільної сміттєсортувальної лінії, й має розвіяти через два тижні головний інженер підприємства Василь Ющик, оскільки його керівник Михайло Сидоренко ще перебуває у відпустці. А ще - переконати депутатів, що купівля цього об’єкту конче необхідна та вигідна місту.

За матеріалами prokovel.com

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa