Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
15-12-2011

На протягом 2011 року виявлено 525 злочинів пов’язаних з незаконним обігом наркотиків

Наркоманія є тією болючою проблемою, якій постійно протистоять працівники відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків УМВС України у Волинській області.

Коротко з роботою відділу БНОН у структурі ОВС Волині погодився нас ознайомити один із найкращих працівників підрозділу – старший лейтенант міліції Віталій Дерев’янчук.

Правоохоронець ще з дитинства мріяв служити в органах внутрішніх справ. Для досягнення своєї мети Віталій після дев’ятого класу луцької загальноосвітньої школи вступив на навчання до Київського правознавчого ліцею з посиленою фізичною підготовкою, по закінченні якого здобув вищу освіту у Львівському національному університеті внутрішніх справ України. У 2008 році хлопець розпочав службу у волинській міліції, де взявся посилено боротися з наркоманією і наркоторгівлею на території області

Сьогодні молодий та перспективний оперативник зізнається: «Робота важка та вимагає багато сил, але це саме те, про що я мріяв».

Старший лейтенант розповів, що протягом 2011 року працівниками ВБНОН УМВС України у Волинській області виявлено 525 злочинів, пов’язаних з незаконним обігом наркотиків. Серед всієї кількості домінують злочини, пов’язані зі збутом наркотичних засобів та психотропних речовин, а саме 297.

Притягнено до кримінальної відповідальності 270 чоловік. Крім цього, правоохоронцями було складено 117 адмінпротоколів за ст. 44 (Незаконне виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту в невеликих розмірах) КУпАП та 44 протоколи за ст. 106-2 (Незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку чи конопель) КУпАП. Загалом за рік працівниками міліції вилучено із незаконного обігу 81,657 кг. наркотиків. Орієнтовна вартість вилученої наркосировини, за цінами чорного ринку, становить близько 1 млн. 108 тисяч 388 грн.

Впродовж останніх років на території області спостерігається тенденція до незначного зменшення кількості наркозалежних осіб, які знаходяться на медичних обліках. Це пояснюється зміною попиту на види наркотиків. Як розповів оперативник ВБНОН Віталій Дерев’янчук, сьогодні стало модно вживати не опійний наркотик, а психотропні синтетичні речовини. Адже «золота молодь» Волині вирішила, що перебувати у постійному піднесеному стані це вияв так званої уседозволеності.

Вагомою проблемою стало те, що до наркотичних речовин пристрастились і неповнолітні. Зазначимо, що на території області знаходиться 875 навчальних закладів, з них 24 вишів, 17 ПТУ, 15 гімназій, 9 ліцеїв, 17 навчально-виховних комплексів та 790 шкіл. З початку року працівниками ОВС Волині виявлено 70 фактів незаконного обігу наркотиків у навчально-виховних закладах, на прилеглих до них територіях або фактів, до яких причетна учнівсько-студентська молодь.

По даних фактах порушено кримінальні справи за ознаками ст. 307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів), ч.2 ст. 309 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту) та ч.1 ст. 315 (Схиляння до вживання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) Кримінального кодексу України.

Як розповів оперативник, в основному молодь починає «знайомитись» із наркотиками ще у школі, а саме у десятому, одинадцятому класах. Переважно вони курять коноплю, але є й такі, хто отримані у батьків кишенькові гроші витрачає на амфетамін. Розпізнати навіть у досить великому натовпі молодь, як кажуть, під «кайфом» не важко. Потрібно лишень поспостерігати за ними.

Складається враження, ніби вони перебувають у своєму, не схожому на цей, світі.
Також допомагають молоді, як кажуть, «присісти» на наркотики і численні розважальні заклади. Адже саме там правоохоронці найбільше виявляють торговців різноманітними видами наркотиків. На території області знаходиться 1133 розважальних заклади та місця проведення дозвілля громадян. З них 381 кафе, 262 бари, 77 дискотек, 18 нічних клубів, 117 комп’ютерних клубів, 278 інших розважальних комплексів. На даний час задокументовано 46 фактів порушення антинаркоманійного законодавства у місцях проведення дозвілля громадян та стосовно підозрюваних порушено кримінальні справи.

Віталій Дерев’янчук розповів, що найдужче дивують люди, які вчиняють злочини, але самі навіть не замислюються над тим що роблять. Хлопець пригадав, як колись затримали працівницю однієї з луцьких аптек. Жінка навіть не задумувалась над тим, що продаючи ліки без необхідного для цього рецепту порушує законодавство. Її цікавили лише виручені за товар гроші.

У сфері провадження господарської діяльності, пов`язаної з використанням наркотичних, психотропних лікарських засобів та прекурсорів, функціонує 171 суб`єкт, який має на це відповідну ліцензію. З них – 433 аптечних установи, 39 лікувальних закладів, 2 навчальні та науково-дослідні установи, 15 промислових підприємств, що використовують прекурсори, й одне сільськогосподарське підприємство.

Протягом нинішнього року ОВС області виявлено 29 фактів порушень ліцензійних умов та 23 суб’єкти, що здійснюють діяльність без відповідної ліцензії. Задокументовано 80 фактів незаконного обігу лікарських засобів. Загалом з обігу вилучено 1719 доз лікарських засобів, з них 950 сильнодіючих та отруйних, 188 доз препаратів що містять прекурсори (ефедрин та його похідні), 463 дози психотропних речовин та 118 інших лікарських засобів.

Хоча робота працівників відділу боротьби з злочинами пов’язаними з незаконним обігом наркотиків УМВС України у Волинській області є досить важкою та насиченою, але вони продовжують виконувати свою роботу відмінно.

СЗГ УМВС України у Волинській області

prokovel.com

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa