Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
27-10-2011

Малий бізнес не будуть виселяти з офісів, які розташовані в житлових будинках.

Вчора президент Віктор Янукович ветував закон, яким парламент забороняв використовувати житлові квартири для виробничих потреб. У парламенті готові врахувати думку президента і змінити норму так, щоб вона стосувалася лише тих підприємців, офіси яких мають спільний з мешканцями вхід в будівлю. Експерти впевнені, що депутати лобіюють інтереси забудовників комерційної нерухомості.

Президент Віктор Янукович учора повернув до Верховної ради для повторного розгляду закон N3692-VI, який 6 жовтня була змінена ст. 6 Житлового кодексу. У ній народні депутати Владислав Забарський (Партія регіонів), Олег Зарубінський (Народна партія) і Юрій Сербін ("БЮТ-Батьківщина") чітко визначили терміни "житлова" і "загальна" площі житлового об'єкта. Однак на етапі підготовки документа до другого читання комітет Верховної ради з питань регіонального розвитку, будівництва, містобудування і ЖКГ несподівано вніс в законопроект заборона на надання приміщень у житлових будинках для "потреб виробничого характеру". Зараз квартири не можна використовувати тільки для потреб "промислового характеру".

Глава держави впевнений, що мораторій на використання житла у виробничих цілях може призвести до "вимушеної зупинки підприємницької діяльності суб'єктами малого та середнього бізнесу". Мова йде про закриття перукарень, ательє з ремонту та пошиття одягу та взуття, нотаріальних контор. Заборона може торкнутися продуктових магазинів, банків. До того ж у Житловому кодексі залишається можливість "надавати нежитлові приміщення в житлових будинках для торговельних, побутових та інших потреб непромислового характеру". Тому президент зажадав у депутатів повернути стару норму, яка стосується лише промислової діяльності в квартирах.

Депутати намагаються органічний права громадян розпоряджатися власністю і хочуть змусити малий бізнес орендувати комерційну нерухомість
Крім цього, Віктор Янукович рекомендував парламенту не надавати центральному органу виконавчої влади право встановлювати коефіцієнти для розрахунку площ лоджій, балконів, веранд і терас, а затвердити їх законом - в діапазоні 0,3-1. В іншому випадку часта зміна коефіцієнтів стане причиною постійної "технічної інвентаризації житлового фонду за кошти населення".

Перший заступник голови профільного комітету Ради Ігор Лисов (Партія регіонів) запевняє, що комітет не винен у тиску на малий бізнес, і саме його представники просили адміністрацію президента підготувати поправки до повторного читання. "Формулювання" заборона для виробничих потреб "є технічним недоліком головного юридичного управління Ради. А ми в комітеті проаналізували цю поправку, якою в сесійній залі не надали значення, вже після схвалення документа в парламенті, - повідомив він .- Ми врахуємо зауваження президента, але вважаємо, що потрібно заборонити, наприклад, нотаріальним або туристичним конторам використовувати спільний з мешканцями вхід в будівлю. Це зараз призводить до того, що в під'їзди можуть безперешкодно проходити люди, які загрожують безпеці мешканців ".

Експерти впевнені, що парламент не випадково спробував ускладнити роботу малого і середнього бізнесу. "У комітеті Ради сидять лобісти і представники великих компаній-забудовників, яким вигідний цю заборону. Адже тоді підприємцям нічого не залишиться, як знімати офіси в компаній, що займаються комерційною нерухомістю", - повідомив голова Спілки співвласників багатоквартирних будинків Олексій Кучеренко. "Немає ніякої потреби забороняти тим же нотаріусам користуватися одним під'їздом з мешканцями, а проблема безпеки дозволяється установкою домофона, - вважає в. О. Голови Спілки малих, середніх і приватизованих підприємств України В'ячеслав Биковець .- Депутати намагаються обмежити права громадян розпоряджатися своєю власністю і хочуть змусити малий бізнес орендувати комерційну нерухомість ".

prokovel.com/kovel

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa