Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
12-10-2011

Вагітна ковельчанка померла через повільну швидку?

У Ковелі пішла з життя молода вагітна жінка – очевидці кажуть, що її вкусила оса, а швидка надто довго їхала. Ця трагедія трапилась у середу, 5 жовтня. За кілька днів звістка про смерть 30-річної жінки, яка була на восьмому місяці вагітності, облетіла весь Ковель. Дитину врятуватись теж не вдалось – вона задихнулась в утробі матері, пишуть Волинські новини.

Очевидці винять повільну швидку

За словами очевидців, цього дня між 8 і 9 ранку ковельчанка Любов Волошина привела свого 5-річного сина у дитсадок №6, що на вулиці Володимирській. По дорозі до садочка жінку за шию вкусила оса.

Коли вона з дитиною дійшла до садочка, то відчула, що їй стало зле. Про це жінка відразу розповіла працівникам закладу, які негайно викликали швидку.

І батьки, і працівники дитсадка заходились надавати першу медичну допомогу вагітній, яка допоки була при свідомості зізналась, що має алергію на укуси комах.

Для того, аби знемагаючій жінці легше дихалося, її винесли на вулицю, на свіже повітря.

Батьки вихованців цього дитсадка, які були того ранку біля помираючої вагітної, розповіли, що очікували швидку дуже довго – 20-30 хвилин.

«Швидка їхала навіть без мигалок. А в результаті вони сказали, що неправильно викликали. Ніби не зрозуміли, що жінці настільки погано», – розповіла одна з мам, яка була свідком тих подій.

У дитсадку жінку рятували, як могли

Натомість у дитсадку запевнили, що винити швидку не має у чому – медики приїхали приблизно за десять хвилин.

Проте коментувати нещасний випадок, який трапився на території дитсадка, спочатку тут навідріз відмовлялись.

«Давайте ми зробимо так. Ви звернетеся в управління освіти, там уся інформація є. Наші дівчата подавали пояснювальну записку. Для того, щоб я розказала, ви маєте взяти дозвіл в управлінні освіти, а тоді на офіційних правах я буду з вами розмовляти», – звернулась до журналіста «ВН» вихователь-методист ДНЗ №6 «Світлячок» Наталія Удачна, яка у садку нині головна, бо завідувач у відпустці.

Окрім того, вона зазначила, що не була присутня тоді, коли працівники дитсадка намагалися врятували вагітну. Проте поговорити з працівниками закладу Наталія Удачна теж не дозволила.

«Дівчата наші зробили все, що могли. Надали всю необхідну допомогу. Мама вела до нас дитину, і по дорозі сталася з нею неприємність. Вони мали право тільки викликати швидку і нічого не робити, дивитись, як людина помирає. Але вони зробили все можливе, допомагали дихати до приїзду швидкої. Швидка приїхала, надала допомогу», – пояснила жінка.

Вихователька також висловила думку, що батьки, які були очевидцями нещастя, нарікають на швидку, бо в той момент час йшов надто довго.

«Одразу швидка була викликана. Одна хвилина йшла за три, за п’ять, за десять. Люди просто бачили, що жінка помирає. Всі були в очікуванні, тому час йшов довго для всіх», – впевнена вона.

Лікарі мовчать, бо не хочуть робити шоу

А у відділенні швидкої допомоги Ковельської центральної районної лікарні за офіційними коментарями порадили звернутись до керівництва медзакладу.

Оскільки головного лікаря на місці знайти не вдалось, адже він був у відрядженні, то «ВН» звернулись до заступника головного лікаря з медичної частини Людмили Івахнюк. Проте вона була небагатослівною.

«Я не буду нічого говорити без дозволу головного лікаря. Він мене не вповноважував», – заявила вона.

«А чому я буду давати інформацію? Ми все зробили, що могли. Це є людська біда. Для чого я буду тривожити людей, давати якусь інформацію і з цього робити якесь шоу? Ну, вибачте», – висловилась Людмила Івахнюк.

«На кожен роток не наложиш платок. Їхнє право говорити», – так прокоментувала лікар нарікання очевидців на повільну швидку.

«В нас є реєстратор, який фіксує виклики у комп’ютері. В нас є підтвердження того, що ми приїхали на місце виклику за сім хвилин. Якраз це вкладається в норматив», – запевнила заступник головлікаря.

Чи була це алергічна реакція на укус бджоли або оси лікарка теж не захотіла говорити. Сказала, що не знає.

«Я вам не можу сказати. Я не знаю. Зайдіть у садок, запитайте. Перша допомога надавалася в садочку. От і все. Цього достатньо. Я звідки можу знати? Я ж там не була», – зазначила вона.

«Ми приїхали, вона була без свідомості. Якусь інформацію отримати від неї ми не могли. Наша швидка допомога надавала реанімаційні заходи. Всю інформацію ви можете отримати від медичної сестри того садочка», – сказала лікар.

Як і вихователь-методист дитсадка лікарка висловила впевненість, що нарікання людей на швидку надто емоційні.

«Правильно. Якщо люди бачать, що помирає молода жінка, то цих сім хвилин розтягнулися їм на півгодини», – висловилась вона.

До всього Людмила Івахнюк розповіла, що після смерті жінки у Ковель прибула комісія з обласного управління охорони здоров’я.

«Комісія була на вскритті. Вона піднімала всю документацію. Вона слухала записи викликів тих людей, які викликали. Ми там нічого не можемо поміняти», – розповіла лікар.

kowel.at.ua/news/vagitna

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa