Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
14-04-2011

Газова війна докотилася й до Ковеля

У Ковелі 31 березня працівниками управління по газопостачанню та газифікації було припинено постачання газу до 11 котелень. Населення опинилося у холодних квартирах та без гарячої води. 

У міськвиконкомі відразу ж провели позачергове засідання виконавчого комітету міської ради, звісно ж, без представників мас-медіа. На засіданні заслухали пояснення керівників газового господарства Ковеля Сергія Рибачка та головного інженера ПТМ «Ковельтепло» Ярослава Андрейківа і вирішили обмежитись написанням листа до Прем’єр-міністра України Миколи Азарова, де викласти свою проблему і попросити Уряд втрутитися та допомогти розібратися у газовому питанні. А ще надіслали клопотання до Ковельської міжрайонної прокуратури про проведення перевірки на предмет дотримання вимог чинного законодавства у діях управлінням по газопостачанню та газифікації. З тих пір минуло 12 напружених та тривожних днів. 

За цей час про ковельську проблему заговорили й в облдержадміністрації. Перший заступник губернатора Олександр Башкаленко провів нараду з питань розрахунків за природний газ, у ході якої неодноразово намагався з’ясувати: чому ж саме ковельчанам з високим рівнем проплати випало страждати від холоду у домівках. Втім чіткої та зрозумілої відповіді так і не отримав.А вчора відбувалася восьма позачергова сесія міської ради. Тепер до вирішення даної проблеми, яка за цей час лише загострилася, приєднатися й народні обранці. А ще окремі депутати обласної ради та ті, що були обрані ковельськими виборцями.
Розпочинаючи засідання міський голова Олег Кіндер відразу ж зазначив, що ситуація з відключенням котелень від газу залишається не вирішеною. Більше того, міськвиконком отримав чергове кричуще попередження, яке ще більше нагнітило ситуацію в місті. 

У міській раді, на підприємстві «Ковельтепло» й до сьогодні віри не ймуть, чому саме Ковель з його 94,5 відсотка проплати за спожитий природний газ у січні-березні цього року тероризують відключенням від газопостачання. Виступаючи з трибуни перед депутатами головний інженер ПТМ «Ковельтепло» Ярослав Андрейків пригадав, що отримував кілька тривожних попереджень від газовиків, але відмовлявся вірити у вчинення ними зазначених у документах дій. Адже, за його словами, увесь сир-бор розгорівся через непроплачені Ковельтеплом 11 мільйонів 115 тисяч гривень, які підприємство недоотримало з держбюджету як субвенцію для погашення різниці у тарифах за теплову енергію. 

Факт відключення котелень, які обігрівають житло ковельчан, був зафіксований як газовиками, так і представниками Ковельтепло. Спеціалісти газового господарства спромоглися перекрити подачу газу на шляху до кожної з котелень, оскільки інша сторона конфлікту відмовилися надати їм дозвіл зайти на територію об’єкту. 

Батареї у квартирах поступово стали охолоджуватись. І сонечко за вікном все не усміхалося. А як відомо, якщо впродовж трьох діб середньодобова температура повітря ще затримується на позначці нижче ніж 8 градусів, то опалювальний сезон має продовжуватись. Тому керівництвом теплової організації було прийнято рішення терміново розпочати опалення.
Тим часом в управлінні по газопостачанню та газифікації помітили, що добовий обсяг використаного газу ПТМ стрімко стрибнув угору і рушили до котелень з перевіркою. 

Тепер ковельські газовики різко заявляють, що у разі невиконання їхніх умов вони відключать від газу все місто. І такий радикальний крок здійснять уже 15 квітня. Олег Кіндер кинувся просити допомоги у міськрайонної прокуратури в особі заступника прокурора Володимира Ющика, але той лише покивав на Закон і розвів руками. Тоді взялися допомагати порадити міські депутати. Так, екс-мер, міський парламентар Сергій Кошарук закликав пана Кіндера готувати чемодан, як пізніше уточнив з документами по справі, та негайно їхати до Києва у газову установу, а Роман Ляшук – подати до суду на місцеву газотранспортну контору. Зі своїми думками щодо вирішення проблеми поділився й Володимир Матвєєв. 

Втім у даний момент усі зійшлися на одній думці надіслати звернення Президенту України Віктору Януковичу, Прем’єр-міністру Миколі Азарову та голові Волинської обласної ради Володимиру Войтовичу, де викласти свою проблему, яка щодня нагнітається, та просити владу вжити невідкладних заходів для недопущення соціальної напруги серед населення Ковеля. А ще звернутися до присутніх обласних депутатів з проханням зініціювати скликати позачергову сесію Волинської облради. Усі звернення були підтримані народними обранцями одноголосно. На цьому сесійні баталії припинилися, але проблема поки що залишилася. 


Джерело: Про Ковель

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa