Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
25-12-2009

Ковель - наш спільний дім

491 рік тому, 24 грудня, Ковелю було надане Магдебурзьке право. Саме цій події і була приурочена святкова зустріч, яку організував Молодіжний фонд «Наше майбутнє». Запрошені – представники трьох найвпливовіших гілок громадянського суспільства – влада, бізнес, громадські організації. Задум – на тлі історичних подій - обговорити можливі напрямки співпраці, спрямовані на розвиток міста. Це ще один крок до більш дієвої співпраці. В подальшому, повідомляють ініціатори зустрічі, планується створення в Ковелі Асоціації громадських організацій. 

Міський голова Сергій Кошарук вітає таку ініціативу. Він зазначив, що Ковель – наш дім і ми в ньому господарі. Кожен має бути відповідальним за ту атмосферу, яку ми створюємо в місті, щоб городянин, гості почувалися тут комфортно, щоб люди хотіли тут оселитись для створення сімей. А славне минуле варте нашої уваги та пам’яті. Адже, щоб впевнено будувати майбутнє, необхідно знати свою історію.
Урочистості та неповторності заходу додало театралізоване дійство за участю акторів обласного академічного музично-драматичного театру та мистецьких колективів нашого міста.

Довідка 24 грудня 1518р. у Бересті, своєю грамотою польський король Сигізмунд І дозволив князю Василю Сангушку утворити з села Ковле місто з наданням йому Магдебургзького права. Він також дозволив улаштовувати там дві ярмарки на рік — на свято Воздвиження Хреста Господня та на четвертий день Різдва Христова. 

Магдебурзьке право, що виникло у 13-му столітті в німецькому місті Магдебурзі, історики називаються юридичним проривом міських громад проти великих землевласників. Прийнявши його, міста звільнялися від управління феодалів, створюючи органи місцевого самоуправління, що регулювали питання торгівлі, судочинства, визначали покарання за різні види злочинів тощо. 

Магдебурзьке право також сприяло економічному розвитку Ковеля. Із зміною королів Речі Посполитої ковельські старости, а також міщани домагалися підтвердження старих привілеїв для міста та надання нових. Один із привілеїв, виданий королевою Боною, давав дозвіл на торгівлю медом, воском, хмелем та худобою. Десятину від виручених грошей мало отримати місцеве самоврядування. А польський король Сигізмунд ІІІ у своїй грамоті від 1611 року повторно надав Ковелю Магдебурзьке право, яке мало використовуватися без обмежень. Необхідність продублювати першу грамоту виникла через пожежу, під час якої згоріли попередні документи, що порушило діяльність управи міста. 

Ковельський МВК

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa