Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
04-04-2016

Ковель:Компанія «Континіума» вдруге підняла ціни на дизель для залізниці

 Компанія «Вог Аеро Джет», яка була визнана переможцем останнього тендера на поставку дизпалива «Укрзалізниці», в черговий раз за домовленістю з залізничниками підвищила вартість ресурсу. Таким чином, вона виросла вже на 21% в порівнянні з ціною, запропонованою під час тендеру, і перевищила актуальні ринкові ціни.

Про це свідчить лист філії «Центру забезпечення виробництва» (ЦЗВ) на адресу однієї з залізниць про постачання палива, копією якої володіє OilNews, пише видання «Наші гроші».

Поставка 2 тис. тонн палива, затверджена 29 березня, буде проводитися за ціною 16 850 грн/т.

Ця ціна вже на 21% вище від 13 959 грн./т, з якими «Вог» виграв тендер у лютому. Тоді заявка була дешевшою від ринкових цін, однак вона дозволила фірмі з групи покійного нардепа Ігоря Єремеєва виграти тендер загальною вартістю 1,40 млрд грн.

Нинішнє підняття ціни вже друге після тендеру. Спочатку «Вог» підняв ціну дизпалива до 15 230 грн/т., а тепер до 16 850 грн/т. І це вже набагато дорожче ніж у конкурентів, які на тендері пропонували нормальні ринкові ціни на паливо, однак програли підряд через занижену вартість тендерної заявки «Вогу».

За даними цінового моніторингу «Консалтингової групи «А-95», тепер ціна «вогівського» дизелю для залізниці перевищила ринкову.

Так, 31 березня 2016 р ринкова вартість дизпалива становила 16 620 грн / т.

У свою чергу в коментарі OilNews «ЦЗВ» заявив, що коригування ціни протягом дії договору, укладеного з нафтотрейдером WOG, знаходиться в правовій площині.

Більш того, там стверджують, що переглянута ціна ДП залишається на 15% нижче ринкової.

Минулого року тендерне законодавство було змінено таким чином, аби «Укрзалізниця» могла проводити крупні закупівлі палива відразу враховуючи світові коливання та курс долара. Однак наприкінці минулого року через скарги маловідомих фірм до Антимонопольного комітету «Укрзалізниця» прибрала з конкурсної документації формульне ціноутворення палива та прив’язку ціни до котирувань Platts (визнане у всьому світі джерело інформації про ціни на енергоресурси) та валютного курсу.


Тепер закупівельна ціна дизпалива для залізниці як і у попередні роки залежить знову від довідок «Держзовнішінформу» про цінову кон’юнктуру, які постачальник самотужки отримує у цього підприємства і подає залізниці на доказ зміни ринкової ціни товару. Така норма діяла останні роки і весь цей час фірми з групи покійного нардепа Ігоря Єремеєва отримували найбільші підряди залізниці.


У 2015 році компанія «ОККО» намагались порушити монополію «єрємєєвців», 
вигравши тендерзалізничників на поставку палива по цінам, прив’язаним до світових котирувань та валютного курсу. Однак вже через кілька днів після відхилення заявки «Вогу» на користь ОККО стало відомо про критичну ситуацію із дизпаливом від Єремеєва – у залізничників залишились мізерні запаси і вони домовились про продовження поставок «ВОГу». А поставки від ОККО згодом булизаблоковані у судах фірмою «Дайджест груп» – дилером «ВОГу».

 

 

Четверта Влада Волинь 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa